عمومی

جابجایی پرداخت یارانه، مهم‌ترین حرکت دولت سیزدهم

یکی از کارشناسان اقتصادی مهم ترین حرکت اقتصادی اخیر دولت سیزدهم را انتقال یارانه ها از ابتدای تولید یا مسیر واردات تا پایان آن یعنی جمعیت و زمان بندی آنها و انتقال به ریال عنوان کرد.

به گزارش پرتال پارسی، وی همچنین به نقل از این روزنامه مبتکران، محمدرضا فرزین افزود: دولت در مسیر دولت گذشته چاره ای جز حذف تدریجی پنج فقره باقی مانده از 25 نقطه اول پرداخت یارانه ها یا تغییر روش تخصیص یارانه ها نداشت. راه حل دوم؛ چون بیشتر با منطق اقتصادی همخوانی داشت.

وی خاطرنشان کرد: پنج محصول باقیمانده کالاهای استراتژیک مانند دام و دارو هستند و حذف فوری آنها عواقب جدی اقتصادی و معیشتی در پی خواهد داشت و هر چه منبع و جهت یارانه به سفره خانواده نزدیکتر باشد، راحت و عادلانه تر خواهد بود. بودن. نتایج خواهد بود.

مدیرعامل بانک ملی ایران یادآور شد: این تصور که یارانه باید تمام هزینه‌های خانوار را پوشش دهد، نادرست است و این یارانه بخشی از هزینه‌های مردم را پوشش می‌دهد. به خواست خدا”.

رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی در پاسخ به این سوال که پاسخ دولت به ارزان فروشی کالاهای تولیدی که این روزها به کرات و به وضوح دیده می شود، چیست، گفت: این فروش کم است، حتی اگر چند گرمی باشد. این بسیار مقصر است و به هیچ وجه پذیرفته نمی شود.»

دستگاه های دولتی باید با کم فروشی هر کالایی برخورد کنند و مردم در آینده نزدیک نتیجه اقدامات مسئولان مربوطه را خواهند دید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا