جامعه و خانواده

ثبت‌نام مجدد «بیمه تکمیلی» فرهنگیان شاغل از امروز

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، ثبت نام مجدد معلمان شاغل برای دریافت حق بیمه تکمیلی بیمه سلامت از امروز سه شنبه 12 آبان آغاز و تا 19 آبان ماه ادامه دارد.

به گزارش پرتال پارسی، سعید مقدم زاده مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به درخواست های مکرر فرهنگیان برای ثبت نام بیمه تکمیلی درمان از سومین روز لغایت 10 دی ماه 91 با هماهنگی شرکت بیمه برگزار شد. . برای ثبت نام در سامانه «بیم دانا» 10 آبان 1401 این گروه باید فرهنگیان باشند.

به گفته وی، با توجه به عدم تمدید زمان اعلام شده، کادر آموزشی جهت ثبت نام استفاده از بیمه تکمیلی سلامت به سامانه شرکت بیمه «دانا» مراجعه کنند. کلیه افرادی که برای بیمه درمانی تکمیلی اقدام می کنند از تاریخ 10 تیر 1401 بازپرداخت می شود و معوقات ماه های قبل بر این اساس از حقوق آنان کسر می شود.

حق بیمه اضافی چقدر است؟

در بخشنامه اجرایی بیمه درمان تکمیلی 1401 کلیه کارکنان شاغل (رسمی، پیمانی و پیمانی) به همراه افراد تحت تکفل خود می توانند ماهانه مبلغی معادل 2750000 ریال (916000 ریال به ازای سهم هر کارمند) حق بیمه پرداخت کنند. مبلغ 1.834.000 ریال به ازای سهم هر نفر از دستگاه) بازپرداخت می شود.

– افراد تحت تکفل بیمه شده اصلی عبارتند از فرزندان، همسر یا همسر دائم بیمه شده اصلی و والدین کلیه کارکنان و همسر و فرزندان کارکنان زن. لازم به ذکر است برای والدین کلیه کارکنان و همسران شاغلین زن حق بیمه ماهیانه شامل سهم دستگاه نمی شود و حق بیمه مربوطه به طور کامل از حقوق بیمه شده اصلی کسر می شود.

– سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، نهضت سوادآموزی، سازمان توسعه مشارکت های مردمی، سازمان تعمیرات، توسعه و تامین مدارس کشور، دانشگاه شهید رجایی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و …. سال و 100% حق بیمه بیمه شده را می توان بیمه و پرداخت کرد.

– کارمندان باید همسر و فرزندان خود را بدون حق انتخاب تحت پوشش قرار دهند در غیر این صورت بیمه گذار قادر به پوشش افراد منتخب نخواهد بود. ادارات کل آموزش و پرورش مناطق وظیفه پرداخت مابه التفاوت حق بیمه و تعداد بیمه شدگان را بر عهده دارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا