استان ها

تولید دستگاه‌های لیزر داخلی چه تاثیری در جلوگیری از خروج ارز می‌گذارد؟

در گفتگو با آنا مطرح شد؛

سپهری گفت: واردات و قاچاق دستگاه لیزر زیبایی موجب خروج سرمایه های خارجی می شود.

صدرا سپهری یکی از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در گفت و گو با خبرنگار صنعت بهداشت و درمان خبرگزاری آنا، درباره مجوزها و استانداردهای مورد نیاز دستگاه لیزر گفت: برای ساخت و تولید یک دستگاه لیزر باید کاربردهای پزشکی، مجوزها و استانداردهای مختلف اخذ شود. دستگاه لیزر با محصولات آرایشی و بهداشتی؛ از اواسط سال 99 با تمرکز بر تولید تجهیزات پزشکی زیبایی شروع به کار کردیم و در سال 1400 با در نظر گرفتن نیاز کشورمان با دانش فنی و سرمایه انسانی متخصص به طور جدی وارد عرصه ماشین آلات لیزر موهای زائد شدیم.

وی افزود: بر اساس این ایده پس از تامین توان فنی داخلی، سایت های لازم برای تولید اعم از کارخانه، ماشین ابزار، ابزار، تجهیزات، ابزارآلات و مشارکت نیروهای متخصص را با سرمایه خود و در ابتدا فراهم خواهیم کرد. همکاری با شرکت های ماتره و محققان دانشگاهی در این زمینه همکاری و مشاوره گسترده ای را انجام داده اند تا دستگاه تولیدی بتواند کیفیت لازم را به دست آورد و تست های داخلی و بین المللی را پشت سر بگذارد.

سپهری با تاکید بر عشق به کشور و وطن دوستی تولیدکنندگان به تولید گفت: واردات و قاچاق این دستگاه ها دلیل خروج سرمایه های هنگفت ارزی است و یکی از دلایل مهم ورود ما به این عرصه است. صنعت. تولید، جلوگیری از مهاجرت، ایجاد سرمایه و اشتغال در میان نخبگان و متخصصان داخلی و همچنین تضمین برخورداری پرسنل پزشکی از تجهیزات منطبق بر استانداردهای جهانی همراه با پشتیبانی فنی است.

این سازنده تجهیزات پزشکی گفت: پس از دریافت جواز تاسیس از وزارت صنعت در سال 1400 و تاییدیه وزارت بهداشت، به طور جدی شروع به توسعه نمونه های اولیه کردیم و در مدت کوتاهی توانستیم اولین محصول را تولید کنیم. نمونه آزمایش و آزمایشات لازم را انجام داده و جهت ارزیابی کارایی و ایمنی به آزمایشگاه های معتبر وزارت بهداشت ارسال نمایید و خوشبختانه دستگاه تولیدی این مجموعه تمامی تست های عملکردی و ایمنی را با نمره بالا گذرانده است. عملکرد موثر و کافی را در تمام تست ها تضمین می کند.

وی گفت: این دستگاه هم اکنون در مرکز تحقیقات پوست و مو دانشگاه شهید بهشتی در حال انجام آزمایشات بالینی برای تایید نهایی است که از 31 اردیبهشت ماه سال جاری در اختیار متخصصان این مرکز قرار گرفته و تاکنون هیچ عارضه ای گزارش نشده است. همچنین آرگون مدیکال توانست در زمینه تجهیزات پزشکی مجوز ISO 13485 را دریافت کند و محیط تولید طبق استاندارد GMP توسط کارشناسان و بازرسان ISO مورد ارزیابی و تایید این اداره کل قرار گرفت. تجهیزات پزشکی..

وی افزود: در نهایت با توجه به نتایج ارزیابی تخصصی و فنی این دستگاه قابلیت رقابت با نمونه های مطرح خارجی را دارد و به محض شروع تولید انبوه قابلیت حضور در بازارهای بین المللی را دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا