جامعه و خانواده

تولید برق توسط مددجویان کمیته امداد

مدیر کل کمیته امداد برای راهنمایی شغلی با اشاره به راه اندازی 2100 نیروگاه خورشیدی برای مشتریان کمیته خیریه خاطرنشان کرد: نیروگاه های خورشیدی سالانه 18 میلیون کیلووات برق تولید می کنند و به شبکه وصل می شوند.

به گزارش پرتال پارسی علیرضا رمضانی گفت: در پروژه برکت آفتاب 2100 نیروگاه پنج کیلوواتی احداث و به مشتریان تحویل داده شده است.

وی افزود: با توجه به شرایط مختلف آب و هوایی کشور ، تاکنون 25 استان با نور خورشید مجوز بهره برداری از این نیروگاه ها را دریافت کرده اند و ساخت 1100 نیروگاه خورشیدی در این استان ها برای خانواده های تحت حمایت ادامه دارد. «

مدیرکل کمک کمیته خیریه تأکید کرد: این نیروگاه خورشیدی با اتصال به شبکه سراسری بخشی از بار مصرفی کشور را پوشش می دهد که در صورت عدم تولید و فشار بر شبکه توزیع کمبود برق را جبران می کند.

رمضانی گفت: هر واحد پنج کیلوواتی به طور متغیر 8500 تا 9000 کیلووات ساعت برق تولید می کند. “به تازگی ، این رقم افزایش خواهد یافت.

وی از خرید قرارداد برق با مشتریان با وزارت نیرو خبر داد و گفت: بر اساس توافق نامه خرید تضمینی پروژه برکت آفتاب ، وزارت نیرو از این ژنراتورها با نرخ 20 سال برق خریداری می کند.

طبق پایگاه داده کمیته امداد ، وی ثبات درآمد مشتری را یک مزیت نسبی نیروگاه های خورشیدی دانست و گفت: در زمان بحران اپیدمی روکونا ، جایی که مشاغل و درآمد بسیاری از مشکلات توجیه می شد ، نیروگاه های انرژی خورشیدی مشتریان کمترین نوسانات را داشتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا