جامعه و خانواده

توزیع ۵۰هزار تبلت بین دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند تا پایان آنلاین+ سیمکارت و اینترنت رایگان

رئیس اردوگاه تغذیه و اکرام حسینی در تشریح اقدامات کمیته در هنگام اسکن دلسوزانه به ایران گفت که در مرحله دوم پویش ، 50 هزار قرص تحت حمایت کمیته امداد به دانشجویان بی بضاعت داده شد.

مجید بیلان در مصاحبه با پرتال پارسی وی گفت: در نیمه شعبان در اواسط سال جاری ، به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری ، دو تمرین همراه با همدلی و کمک صادقانه برگزار شد که در رابطه با آن اسکن ملی به نام “ایران اسکنر همدل” آغاز شد. هسته اصلی این اسکن کار می کند.

وی در ادامه گفت: این اسکن شامل صندوق اقلیت ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) ، بسیج اقلیت ها ، بهزیستی و وزارت ارتباطات است.

بیلان با استناد به اولین اسکن ایران دلسوز در نیمه شعبان و در ماه مبارک رمضان گفت: “بیش از 11 میلیون وعده غذای گرم و 2.3 میلیون بسته در تغذیه مهدوی ها در مناطق شهری و مراکز استان ها وجود دارد. 540 میلیارد تن غذا در مناطق روستایی و مرزی و خارج از دسترس مردم توزیع شد.

وی با اشاره به کمک کمیته امداد در اد الغدیر خاطرنشان کرد: وی افراد نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد را در دستور کار قرار داد.

رئیس اردوگاه تغذیه و اکرام حسینی با بیان اینکه در حال حاضر 750،000 تا 800،000 دانش آموز و دانشجو تحت پوشش کمیته امداد هستند گفت: در مرحله اول ، 250،000 دانش آموز و دانشجو شناسایی و 50،000 قرص تهیه شد. در همین راستا ، صندوق کم درآمد به کمیته امداد 24 میلیارد تومانی کمک کرده است و ستاد اجرایی فرمان امام قول داده است که حدود 10 هزار قرص اهدا کند.

به گفته بیلان ، این تبلت ها در اواخر ماه اکتبر در دسترس خواهند بود و بین دانشجویان شناسایی شده توزیع می شوند. همچنین برنامه ریزی شده است که بسته های فرهنگ خانواده ، نرم افزار داخلی و یک شبکه شاد بر روی این تبلت ها نصب شود.

وی همچنین گفت که یک سیم کارت رایگان برای این تبلت ها ارائه می شود و امیدوار است همانطور که وزیر ارتباطات قول داده بود بسته های اینترنتی رایگان نیز روی این تبلت ها راه اندازی شود.

رئیس اردوگاه احترام و تغذیه حسینی ضمن گزارش فعالیت های کمیته همیاری نهضت دلسوز ایران ، به تغذیه حسینی و طرح احسان در محرم و صفر اشاره کرد و گفت: طرح تغذیه حسینی با عید غدیر آغاز و پایان می یابد. ماه صفر ادامه دارد. در ده روز اول محرم بیش از 6 میلیون ماده غذایی با مشارکت 1.7 میلیون خیر در مناطق شهری پخته و توزیع شد و علاوه بر این 500000 بسته غذایی به ارزش 175 میلیارد تومان در مناطق شهری و روستایی توزیع شد.

باجلان گفت: “طبق بنیاد مدرسه شهدای حجه سلیمانی ، بعد از ظهر روز تاسوعا 6 میلیون وعده غذای گرم تهیه و به نمایندگی از این شهید بزرگوار بین گروه های آسیب پذیر توزیع می شود.”

وی همچنین یادآور شد: همچنین طبق بیانیه منتشر شده ، کمیته خیرین باید کمک های نقدی دریافت کنند و برای رسیدن به نیازمندان در قالب غذا و احسان حسینی ، کمیته خیرین باید مبلغی را به دفاتر نمایندگان کمیته خیرین کمک کنند.

بعداً بیلان خواست كه به ویژه از طرف سردار شهید هاد قاسم سلیمانی ، به 627760777777777777 سوگند یاد شود ، خاطرنشان كرد: موسسات خیریه می توانند سوگندهای خود را از توسعه حسینی به اربعین به شماره حساب منتشر شده تحویل دهند. برای شرکت در پویش ایران همدل (تغذیه و احسان حسینی) ، پول خود را به * 14 # انتقال دهید. همچنین ، در صورت کمک غیر نقدی ، کلیه دفاتر کمیته امداد در کشور آماده ارائه کمک غیر نقدی هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا