استان ها

توجه زینی وند به مشکلات مردم بخش راین

پرتال پارسی / کرمان استاندار کرمان به همراه نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و استاندار کرمان از منطقه راین بازدید کردند.

دکتر علی زینی وند امروز ، 15 بهمن ماه ، در یک سفر یک روزه به اتاق راین در کرمان ، از گلزار شهدا دیدار کرد و در آنجا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
افتتاح مرکز نظارت تصویری اولین برنامه کاری در سفر یک روزه استاندار کرمان به راین لند بود.

بر اساس این گزارش ، اتاق راین با تأسیس این مرکز به 32 دوربین نظارتی مجهز شده بود که 13 مورد از آنها نظارت (خوانندگان تعداد) ، با وام 600 میلیون جلدی است. لازم به ذکر است که این دوربین ها بیشتر در ورودی ، شرق و مرکز راین لند نصب می شوند.

با مشارکت زینی وند ، یک مرکز آمبولانس و امداد و نجات (پایگاه اورژانس جاده 115 راین) به بهره برداری رسید.

رئیس مرکز بهداشت شهر راین گفت: “قبلاً ساختمان پایگاه اورژانس راین اجاره شده بود ، اما با ظرفیت 550 میلیون تن ساخته شده است.”

وی افزود: این پایگاه شعاع 30 کیلومتری را پوشش می دهد و در صورت لزوم بیش از این فاصله را فراهم می کند. علاوه بر این برای تکمیل هلی پد وام 20 میلیون تومانی لازم است.

به گزارش پرتال پارسی ، اتاق راین به دو دستگاه آمبولانس مجهز است اما به دلیل تعداد تصادفات و نیازهای شهر ، این دو دستگاه آمبولانس کافی نیست.

هدف بعدی استاندار کرمان بازدید از منطقه توریستی از نوع آبشار در دامنه کوه باران هزار بود.زینیوند پس از بازدید از این مجموعه بسیار زیبا ، به ضرورت ساماندهی این جاذبه گردشگری طبیعی اشاره کرد و اظهار داشت: بیایید به چنین وضعیتی برسیم.

وی در ادامه گفت که مسئولان باید به نظافت مجموعه توجه بیشتری داشته باشند.

مسیر بعدی به محور راین به گلزار استاندار کرمان بود که به پیمانکار دستور داد کار را برای تکمیل محور قبل از فصل از فردا آغاز کند.

علی بابایی ، استاندار کرمان نیز در این بازدید گفت که بودجه ای بالغ بر 2.5 میلیارد تومان برای تکمیل صلاحیت اختصاص داده شده که 70 درصد آن تاکنون اختصاص یافته است.

لازم به ذکر است که استاندار کرمان از منطقه نمونه گردشگری در دامنه کوه باران هزار بازدید و از حوضه آب باران شهرداری باران بازدید کرد.
ظرفیت این منبع آب 16000 لیتر است که به مدت 8 کیلومتر از طریق یک لوله کشیده می شود تا بخشی از فضای سبز داخل بخش راین را آبیاری کند.

در این بازدید ، شهردار راین با بیان اینکه این منبع در داخل باغ شهرداری واقع شده است گفت: مساحت کل باغ شهرداری 117 هکتار است که 25 هکتار از آن درختان میوه کاشتیم و قصد داریم همه میوه ها را بکاریم درختان ، شهرداری منبع پایدار درآمد خواهد بود.

زینی وند به بازدید یک روزه خود از راین لند در دهکده ده میرزا ادامه داد و از مشکلات اهالی روستا به طور کامل مطلع شد.

دکتر محمدرضا پورابراهیمی ، نماینده مردم کرمان و راور ، ده ده میرزا را تنها روستای کشور توصیف کرد که ساکنان آن هیچگونه مالکیت شخصی ندارند و قرن ها در خانه صاحبان خود زندگی می کنند. در مجاورت روستا و با قیمت بسیار مناسب در اختیار آنها قرار گرفته و شروع به ساخت می کند.

استاندار کرمان با بیان اینکه زیرساخت های مهم در این روستا مانند آب ، برق و گاز به اتمام رسیده است گفت: سقف اعتبار خانه های نوساز باید افزایش یابد ، خانه های آماده در اولویت و مسکن در اولویت قرار گیرد. منتظر نمانید تا خانه ها خانه را تمام کنند ، معابر را با شن صاف کنید.

به گزارش پرتال پارسی ، تاکنون به 60 خانواده از اهالی روستا جواز ساخت و ساز اعطا شده است ، به 40 واحد مجوز داده شده و 15 واحد در نیمه راه ساخته شده است.
بازگشایی مرکز بهداشت روستا یکی دیگر از مطالبات بود.

بنابراین ، استاندار کرمان گزارشی در مورد گروه 4.5 میلیارد تومانی پروژه روسازی آسفالت حسین آباد و طول 7.5 کیلومتر را افتتاح کرده است.

سید علی سید علیخانی ، مدیرکل راه و بزرگراه های استان کرمان نیز در این مراسم با بیان اینکه تعداد بزرگراه های افتتاح شده در دهه فجر 76 مورد است ، گفت: بخاطر تقاضای آنها میلیاردها دود وجود دارد. .

به گزارش پرتال پارسی ، افرادی از دهکده این گروه که به ملاقات فرماندار کرمان آمده بودند ، در مورد مشکلات خود گفتند: ایستگاه آتش نشانی در این روستا ، گازرسانی به منطقه و پایگاه اضطراری وجود ندارد.

زینوند قول داد که گازرسانی به منطقه تا نیمه اول سال 1400 به پایان برسد و ما باید با دانشگاه علوم پزشکی مشورت کنیم تا یک پایگاه اضطراری در این منطقه ایجاد کنیم.

زینوند در هنگام بازدید از حلقه ، وارد دوره ساسانی شد و شکوه معماری آن زمان را تحسین کرد. ارگ راین بعد از ارگ بم بزرگترین بنای خشت و خشت ایران است که پس از زلزله بم بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب کرد. لازم به ذکر است که بازسازی آن از دهه 70 آغاز شد.

استاندار کرمان خطاب به شهردار راین گفت: بلوار افلاطون که در دو طرف آن چنارهای بزرگی وجود دارد ، باید زیبا سازی شود و دیوارهای خیابان های منتهی به ارگ ​​راین مطابق با معماری ارگ بازسازی شود.

استاندار کرمان در جریان بازدید استاندار ، یک پروژه آبیاری کم فشار به ارزش 56 میلیارد ریال در 96 هکتار زمین به ارزش 730 هکتار و همچنین 950 مزرعه پرورش گوسفند صنعتی با ظرفیت 200 بزرگسال و 200 رأس رأس بهره برداری را افتتاح کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا