جامعه و خانواده

تلاش وزارت بهداشت برای حل مشکل کمبود پرستار

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: کمبود پرستار در مراکز درمانی مشکل جدیدی نیست.

به گزارش پرتال پارسیدکتر عباس عبادی در جریان سفر به دزفول از بیمارستان شهر گنجه جهت بررسی روند پذیرش در اورژانس، تریاد، اقدامات پاراکلینیکی و نوبت دهی بیماران در اورژانس بازدید و سپس از بخش های مختلف مرکز بازدید کرد.

در این بازدید و طی جلسات و گفتگو با پرستاران و کادر درمانی مرکز، هدف از بازدیدهای دوره ای کمک به رفع مشکلات بیماران و کادر درمانی و استماع درخواست های آنان بود.

عبادی اقدامات انجام شده در حوزه زندگی پرستاری و اینکه در سال های اخیر با وجود مشکلات اقتصادی کشور به رفع کمبود نیروی کار کمک می کند منطقی و ناکافی عنوان کرد و گفت:

معاون وزیر بهداشت درباره حجم جذب پرستار در سال‌های اخیر گفت: با توجه به کمبود حداقل 100 هزار پرستار در کشور، این استخدام‌ها فقط مسکن است. لذا امیدواریم با کمک معاونت توسعه و سازمان اداری و استخدامی، مجمع شورای اسلامی و سازمان نظام پرستاری بتوانیم در سال جاری علاوه بر جذب، تعداد قابل توجهی از پرستاران را جذب کنیم. پرستاران فعال افزایش تعداد پرستاران و نزدیکتر کردن نسبت پرستار به تخت به استاندارد.

به گزارش وب دا، معاون پرستاری و پرستاری دزفول در این بازدید با حضور در جلسه هیأت رئیسه و شورای هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص موضوعات مرتبط با اعضای جلسه بحث و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا