ورزش و نشاط

تقدیم ۴۲ لایحه از سوی دولت به مجلس

معاون پارلمانی رئیس جمهور: «42 لایحه قانونی به شورای اسلامی ارائه شده است، رهبر انقلاب بارها گفته اند که این طرح مهمتر از برنامه است. سعی کردیم لایحه را در موعد مقرر تقدیم مجلس کنیم تا نیازی به طرح نباشد.

42 لایحه قانونی به شورای اسلامی ارسال شد/ رئیس جمهور فردا به کرمان سفر می کند

گزارش نویسی گروه سیاست خبرگزاری آنا، سید محمد حسینی روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: دو جلسه مشترک با شورای اسلامی شهر برگزار کردیم و روز یکشنبه نیز با حضور همه اعضای دولت اعم از معاونان وزیر و رؤسای جمهور، هیات رئیسه و روسا جلسه خواهیم داشت. . کمیسیون ها و این جلسه در آستانه سالگرد دولت برگزار می شود.

حسینی گفت: در خصوص کار یکساله دولت اگر مردم عدالت داشته باشند می دانند که دولت شبانه روز کار کرده و طبیعی است که ضعف ها و کاستی هایی داشته باشد اما چند هفته است که عده ای تلاش می کنند اینها را بیان کنند. . پرسشگری رسانه ها می توانند از ترفندها و ترفندهایی برای ارائه نادرست حقایق استفاده کنند.

فردا به عنوان سی و یکمین سفر استانی به کرمان سفر استانی خواهیم داشت، افزود: ارتباط این سفر با نماینده مجلس در هر استان با تشکیل جلسه با نمایندگان آن استان مطرح می شود. و به مجلس می رویم و بر دیدگاه نمایندگان مجلس در هر استان تمرکز می کنیم. قبل از رفتن به هر استانی با معاون اجرایی رئیس جمهور و نماینده مجلس آن استان جلسه می گذاریم و مسائل مهم هر استان را بررسی می کنیم و هیچ نماینده ای نمی تواند بگوید در چنین مراسمی شرکت نکرده است. ملاقات.

حسینی تصریح کرد: این رکوردی است که سابقه ندارد و هیچ دولتی در طول یک سال به کل ایران سفر نکرده است. همچنین مجامع استانی را تشکیل دادیم و با تمام 31 استان و نمایندگان آنها در حضور رئیس جمهور جلساتی برگزار کردیم. امکان شرکت برای همه نمایندگان وجود داشت و کمتر کسی بود که از این فرصت استفاده نکرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: هفته گذشته جلسه ای چهار ساعته برگزار شد و رئیس جمهور مذاکرات با صعد صدر را شنید. در این مدت وزرایی را که قرار بود هر هفته با نمایندگان دیدار کنند را فعال کردیم.

حسینی با بیان اینکه 5 هزار و 567 جلسه حضوری بین وزرا و نمایندگان مجلس داشته که 822 مورد آن در خود مجلس بوده است، تاکید کرد: این دیدارها قابل مقایسه با جلسات قبلی نیست. وزرا 152 جلسه با معاونین مجامع استانی، 239 جلسه با کمیسیون ها، 64 جلسه با فراکسیون ها برگزار کردند.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات ما هماهنگی وزارتخانه ها با نمایندگان مجلس است، در 12 ماه گذشته 15 جلسه داشته ایم که یکی با رئیس مجلس، یکی با رئیس قوه قضائیه بوده است. با مدیران کل مجلس هم دیدار کردیم و حرف ها و ناراحتی هایشان را شنیدیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور یکی از اقدامات معاونان رئیس جمهور را بررسی سؤالات نمایندگان دانست و گفت: ۲۳۶۵ سؤال از وزرا مطرح شده و ارتباط برقرار شده است. این باعث ایجاد 900 سوال نامرتب می شود. نمایندگان مجلس سعی می کنند تعداد سوالات را کاهش دهند.

حسینی ادامه داد: در سال اول دولت دوازدهم 41 سوال به مجلس طرح شد که 7 سوال به رای گذاشته شد و کارت زرد دریافت نکردند. در دولت سیزدهم 13 سوال مطرح شد و در سه مورد مجلس قانع نشد که سوال آخر برای ما خیلی عجیب بود.

وی تاکید کرد: ما خواستار حضور نمایندگان مجلس در مجلس هستیم هر چند در بسیاری از موارد خود مجلس مانع ایجاد می کند. در دولت قبل نمایندگان مجلس 465 بار حضور داشتند در حالی که در این مدت 1077 بار حضور داشتیم. همه این کارها برای نشان دادن اهمیت مسئله برای ماست.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: در سال اول دولت دوازدهم چهار وزیر استیضاح شدند و در مجلس از آنها تحقیق و تفحص شد، اما در یک مورد ابلاغیه استیضاح داشتیم و در دادگاه مطرح نشد و در نهایت در اول وقت استیضاح شد. سال دولت سیزدهم استیضاح نشد.

حسینی افزود: خوشبختانه نمایندگان از اقدامات رئیس جمهور، وزارت نفت، تیم مذاکره کننده برجام، پس گرفتن امضاهای طلایی و اقدامات جمعیت هلال احمر قدردانی کردند. 260 نماینده نیز از تعامل و همکاری ایجاد شده بسیار قدردانی کردند.

وی گفت: به عنوان نماینده مجلس رئیس جمهور 55 سفر به استان ها داشتیم و در روزهای پنج شنبه و جمعه از چند شهرستان هر استان بازدید کردیم که به دعوت نمایندگان انجام شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: 42 لایحه قانونی تقدیم مجلس شده است که رهبر انقلاب بارها اولویت این طرح را بر طرح اعلام کرده اند. به طوری که نیازی به طرح نباشد یا اگر چند طرح وجود دارد آنها را با هم ترکیب کرده و به صورت یک لایحه ارائه کرده ایم. به عنوان مثال امروز با طرح ساماندهی نظام داوری در کمیته دولت آشنا شدیم. گفتیم دو طرح در مجلس ارائه شود و لوایح با هم تلفیق شود.

حسینی با بیان اینکه 42 درصد از لوایح پیشنهادی مربوط به مسائل اقتصادی است و با برخی از برنامه های دولت هم موافق بودیم، گفت: با 10 طرح مجلس موافقت کردیم. مثلاً برای افزایش تولید مسکن و تسهیل صدور پروانه کسب و تسهیل آبرسانی به سیستان و بلوچستان برنامه داشتیم که این موارد بیشتر از لایحه قبلی تصویب شد.

وی گفت: در نهایت انتظار داریم نمایندگان به جای اینکه همیشه نقاط ضعف را مطرح کنند، از ما حمایت کنند و نقاط قوت را به مردم بگویند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا