جامعه و خانواده

تعطیلی مدارس و توصیه به ورزش نکردن، دردی از آلودگی هوا دوا نمی‌کند

یکی از اعضای شورای شهر تهران گفت: اقدامات موقتی مانند تعطیلی مدارس و توصیه به ورزش، آلودگی هوای تهران را درمان نمی کند.

ناصر امانی در گفت وگو با خبرگزاری پرتال پارسی. وی در خصوص آلودگی هوا و هوای پایتخت گفت: کمیته اضطرار آلودگی هوا به ریاست استاندار تهران در حال انجام است و ما هم تعجب می کنیم که چرا هیچ اقدام پیشگیرانه ای در خصوص وضعیت هوای تهران انجام نداده اند. پایتخت قرمز است

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی باید سریعاً اقدامات پیشگیرانه انجام شود و غیر از تعطیلی مدارس و توصیه به ورزش نکردن، باید کاری انجام دهیم که هنوز اتفاق نیفتاده است و برای ما به همین دلیل است که این اتفاق مهم رخ نداده است. هنوز اتفاق افتاده است

امانی با بیان اینکه من و تعدادی دیگر از اعضای شورا بارها نسبت به آلودگی هوا هشدار داده ایم، ادامه داد: حتی آقای حبیب کاشانی هم قوه قضائیه از تعریف و تمجید خودداری کرده و مدیرانی که در این زمینه کوتاهی کرده اند، البته اخیرا سازمان بازرسی کل کشور پرونده ای تشکیل داده است. رسیدگی به پرونده مسئولانی که بدون دلیل موجه موفق به کاهش آلودگی هوا نشدند، شنیدیم که با آنها برخورد خواهد شد.

وی افزود: اما اقدامات قضایی و انتظامی در شرایط فعلی باعث کاهش آلودگی هوا نمی شود و باید علاوه بر اقدامات به دنبال راهکارهای عملی برای کاهش آلودگی هوا باشیم.

یکی از اعضای شورای شهر تهران گفت: مردم خواستار اقدامات عملی مسئولان برای کاهش آلودگی هوا هستند و مردم می خواهند شاهد کاهش آلودگی هوا و کاهش شاخص ها باشند، در غیر این صورت بیماری با این اقدامات موقت درمان نمی شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا