استان ها

تشکیل کارگروه دانشجویی «حقوق کودک»/ شهر دوستدار کودک ایجاد می‌شود

محمدحسام عرفانیان در حاشیه نمایشگاه آنلاین معشوق که به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی در مشهد در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود. کارگروه دانشجوییحقوق کودکوی در این دانشگاه به خبرنگار خبرگزاری آنا در مشهد گفت: ایجاد این کارگروه برای اولین بار در کشور است که توسط دانشجویان حقوق و فقه این دانشگاه ایجاد شده و گام بزرگی است. در راستای معرفی و ترویج حقوق کودکان.

وی افزود: این کارگروه زیر نظر انجمن پژوهشی حقوق کودکان ایران در خراسان رضوی و با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد و توانستیم با استفاده از دانشجویان رشته های مختلف، کارگروهی قوی، منسجم و علاقه مند ایجاد کنیم. روانشناسی، مشاوره، جامعه شناسی و غیره

دبیر انجمن پژوهشی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد افزود: این شور و نشاط دانشجویان در استان خراسان رضوی تعجب همگان را برانگیخته است و ما تمام تلاش خود را می کنیم تا با استفاده از تجربیات از این انگیزه بزرگ استفاده کنیم.

عرفانیان درباره اهداف ایجاد کارگروه دانش آموزی «حقوق کودک» گفت: کودکان سالم رکن اصلی ایجاد جامعه سالم هستند و این جامعه سالم در گرو رفتار جامعه و خانواده رعایت حقوق است. از کودک

ایجاد شهری دوستدار کودک

کارگروه دانشجویی «حقوق کودک»/شهر دوستدار کودک» تشکیل شد

وی تاکید کرد: هدف اصلی ما در کارگروه دانشجویی حقوق کودک دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شهری دوستدار کودک است. شهری که در آن کودکان می توانند به خوبی، با سلامت کامل، دسترسی به خدمات ضروری و عاری از هرگونه تبعیض جنسیتی یا طبقاتی اجتماعی زندگی کنند.

دبیر انجمن علمی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، ارتقای سطح آگاهی خانواده ها و کودکان را نسبت به حقوق خود بسیار مهم دانست و افزود: افزایش سطح اطلاع رسانی درباره حقوق کودکان و… خطراتی که در آینده کودکان و نوجوانان را تهدید می کند، کمک شایانی به شکل گیری آینده کودکان و نوجوانان خواهد کرد.

به همین منظور عرفانیان با بیان اینکه از فرصت های دانش آموزان منطقه خراسان رضوی استفاده خواهیم کرد از دانشجویان علاقه مند و دغدغه مند دعوت کرد تا به عضویت این کارگروه درآیند.

به گزارش آنا، غرفه حقوق کودک یکی از غرفه های فعال نمایشگاه آنلاین محبوب دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی بود که از 31 تا 24 تیرماه 1401 به مدت چهار روز در خدمت عموم مردم بود.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا