جامعه و خانواده

تشریح علت آلودگی هوای تهران و سه کلانشهر دیگر

سخنگوی کنسرسیوم بهترین دانشگاه ها با بیان اینکه تهران الگوی رفتاری متفاوتی نسبت به کلانشهرهای دیگر دارد گفت: تهران یکی از شهرهایی است که رفتارهای غیرمعمول دارد.

به گزارش پرتال پارسی ، محسن ناصری قرار داده شده تهران اتوبوس های فرسوده باید تعویض شوند. بازرسی های مالیاتی تاکسی ها ، وانت ها ، مینی بوس ها و اتوبوس ها را به روز کنید. منابع ثبت شده باید کاهش ، هدایت و بازیافت شوند. تولید بنزین باید مورد توجه قرار گیرد. گاز طبیعی باید با گاز مایع جایگزین شود ، برنامه تعمیرات صنعتی باید از نزدیک کنترل شود ، از دریچه های ترموستاتیک رادیاتور در تمام خانه ها استفاده شود و آلودگی ها نیز کنترل و کنترل شوند.

“در برخی از شهرها ، جابجایی تأثیر بسزایی داشته است. همه شهرها باید به طرح کهاب (کاهش ، تغییر مسیر ، انتقال و سوخت گیری مجدد) پایبند باشند.

در مراسم افتتاحیه برنامه جامع اقدام ملی برای کاهش آلودگی جوی ، نماینده کنسرسیوم بهترین دانشگاه ها تأکید کرد که هر شهر نگرانی های مختلفی در مورد منابع ثابت و متحرک دارد: کرج میزان انتشار مونوکسیدکربن زیاد است که نشانگر حالت احتراق و وسیله نقلیه است. در شیراز جاذبه های فردی بالای 20 سال و ون های بالای 15 سال باید جایگزین شوند و همچنین در جاذبه های خصوصی و تاکسی ها باید از کاتالیزورها استفاده شود. معرفی موتورها قدم دیگری است که باید در شیراز برداشته شود.

وی افزود: در زمینه منابع پایدار ، باید طرح کهاب دنبال شود و نیروگاه حافظ به یک چرخه مختلط تبدیل شود. جایگزینی بخاری نیروگاه با کوره های گچ با استفاده از دستگاه های کنترل ضروری است همچنین جایگزینی گیاهان سیمان ، روغن نباتی ، لاستیک و فایبرگلاس نیز ضروری است.

ناصری توجه ها را به فرصت های بهبود شهر جلب کرد اصفهان وی گفت که این میزان به دلیل پیچیدگی راه اندازی تولید در شهر حدود 75 درصد است ، افزود: وزارت کشور باید اقدامات لازم را انجام دهد و هماهنگی نمایندگان نقش مهمی در حل مشکل هوا دارد.

وی گفت: “فناوری نمی تواند همه چیز را بهبود بخشد ، اما فناوری می تواند گام های بزرگی بردارد.” حمل و نقل شهری نقش مهمی در آلودگی هوا دارد ، بنابراین دولت الکترونیکی می تواند میزان ترافیک را کاهش دهد. موضوع توسعه جدی در استفاده از سوخت پاک بسیار مهم است و باید در پنج سال آینده یک جهش باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا