عمومی

تخریب و تصرف ۶۳۴ هکتار از اراضی ملی لرستان/ کشف زغال‌های بلوط – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، شیرزاد نجفی در سخنانی گفت: در سه ماهه نخست امسال ۳۳۲ فقره پرونده با متخلفان و متجاوزان به اراضی ملی در لرستان تشکیل و برای کنترل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

تخریب و تصرف 634 هکتار از اراضی ملی لرستان

وی افزود: پرسنل اداره کل منابع طبیعی و نیروهای لشکر حراست به زمین خواری، کوه نوردی، جنگل زدایی و … مشغول هستند. اقدامات قانونی علیه جرایم انجام داد و از هیچ تلاشی برای حفظ ثروت ملی دریغ نکرد. ولسوالی های استان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان تصریح کرد: این موارد از مجموع 238 مورد مربوط به تخریب و تصرف اراضی ملی به وسعت 634 هکتار است که 25 | 48 هکتار، 58 مورد مربوط به کشف زغال سنگ وزنی پنج هزار و 895 کیلوگرم، یک امتیاز. قلع و گودال ساختمان به مساحت 2500 متر مربع 10 مورد مربوط به ساخت مستقل به مساحت 3112 متر مربع در قطعه زمین جمهوری.

نجفی به 75 درصد مساحت استان لرستان که شامل اراضی ملی است اشاره کرد و گفت: از استان های محترم تقاضا داریم در راستای حفاظت از اراضی ملی با کارکنان اداره کل منابع طبیعی همکاری لازم را داشته باشند و در صورت وجود تخریب مراتب را گزارش کنند. جنگل و مرتع امداد 1504 و 139 اداره کل منابع طبیعی استان عوارض چوب، زغال سنگ، چوب بری و …. در اختیار داشتن، قاچاق

ایجاد 110 هزار هکتار ذخیره‌گاه جنگلی

وی در ادامه سخنان خود گفت: در راستای اجرای ماده 1 قانون «حفاظت و حفاظت از منابع طبیعی و اراضی حفاظت شده جنگلی» در سال 1388، مساحت 1400، 89 ذخیره گاه جنگلی کشور 110 هزار هکتار است. در 10 شهرستان استان تاسیس و به ثبت رسید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با اشاره به مواد 1 و 50 قانون «حفاظت و بهره برداری از عرصه های جنگلی» گفت: 89 ذخیره گاه جنگلی در 10 شهرستان به وسعت 110 هزار هکتار شناسایی شده است. و ثبت شد. در سال 99 و 1400 استان لرستان اولین استان کشور است.

نجفی به گونه های موجود در این ذخایر از جمله درختان بنهبادام، ارس، بلوط مازوزیتون، گردو و … خاطرنشان کرد و افزود: پس از تعریف و تهیه نقشه و تایید آن در کمیته فنی اداره کل، این مناطق جدید حفاظتی در روزنامه های عمومی آگهی و ابلاغ شد.

او گفت: مخازن جنگل – به دلیل وجود گونه های جنگلی کمیاب یا در حال انقراض با سیم خاردار یا تور و غیره حصارکشی شده است. زیستگاه.

مدیر کل مدیریت منابع طبیعی و آب لرستان، اجرای عملیات اصلاحی، مرمتی، احیا، سرعتکاشت نهال، کاشت بذر، شروع و اطفاء حریق و اقدامات پیشگیری از آتش سوزی مخازن وی جنگل را ارزشمند دانست و گفت: از ابتدای انقلاب تا سال 1388، 8 ذخیره گاه جنگلی به مساحت 1576 هکتار در استان شناسایی و ثبت شد که در سال های 1388 و 1400 این تعداد به 89 مورد رسید. مساحت 110000 هکتار است.

نجفی بیان کرد: بیشتر ذخایر جنگلی استان در الیگودرز قرار دارد که خوشبختانه با تلاش و کوشش کارکنان اداره کل منابع طبیعی از پسرفت جنگل های استان جلوگیری شده و عرصه های جنگلی احیا شده است. . جنگل ها و حفاظت از ذخایر جنگلی این گونه های مهم و کمیاب و سایر گونه هایی که در استان ما وحشی و کمیاب هستند.

دکمه بازگشت به بالا