ورزش و نشاط

تحکیم دوستی ایران و افغانستان با گسترش فعالیت‌های علمی

به گزارش گروه استانی آنا، بیرجند با نماینده انستیتوت تفاهم علمی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و انستیتوت تحصیلات عالی میوند کابل دیدار کرد. آموزش عالی میوند کابل به امضای سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه رسید.

نماینده انستیتوت تحصیلات عالی میوند افغانستان در امضای این تفاهم نامه گفت: گسترش فعالیت های علمی و دانشگاهی موجب تقویت دوستی دو ملت دوست و ملت های برادر ایران و افغانستان خواهد شد.

محمد رسول حسینی گفت: از همکاری رئیس و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی که بستر لازم را برای تحصیل دانشجویان افغانستانی در این دانشگاه فراهم کرده است، قدردانی می کنم. “

بیرجند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی در خصوص راه اندازی، رشد و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی صحبت کرد. فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و رفاهی یکی از بزرگترین مجموعه‌های ورزشی دانشگاهی شرق کشور با داشتن بزرگترین فضای کتابخانه‌ای و کادر اداری و اساتید مجرب، به یکی از بزرگترین، جامع‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌ها در سطح ملی و بین‌المللی تبدیل شده است.

هاشمی با اشاره به برگزاری دومین رویداد سراسری دانشگاه آزاد اسلامی در تهران با حضور واحدهای دانشگاهی کشور گفت: چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه هزاران ایده و استارتاپ و هزار زیرساخت پژوهشی در تهران برگزار شد و غرفه دانشگاه اسلامی خراسان جنوبی در جمع 10 غرفه برتر این نمایشگاه بزرگ قرار گرفت.

وی با اشاره به سطح علمی، آموزشی و فرهنگی بیرجند گفت: بیرجند به عنوان یک شهر دانشگاهی در کشور شناخته می شود و علاقه مندان به تحصیلات عالی را به خود جذب می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی و بیرجند به بیان روابط مشترک ایران و افغانستان و دوستی دیرینه دو ملت پرداخت.

برنامه های مشترک آموزشی و پژوهشی، جذب دانشجو از افغانستان، تبادل محقق و معلم، فرصت های آموزشی، کنفرانس های علمی مشترک، همکاری در مجلات علمی، دوره ها و سمینارهای مشترک، همکاری در برگزاری دوره های تخصصی کوتاه مدت (مهارتی) و یکی از اهداف این تفاهم نامه عموم مردم در زمینه های مختلف علمی، فنی و حرفه ای است.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا