عمومی

تحول در مؤسسات و خانه‌های قرآنی لرستان/ احیای جلسات خانگی قرآنی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استانی: با توجه به نزدیک شدن به سالروز تاسیس سازمان تبلیغ و ترویج اسلام به عنوان یکی از ارکان مهم ترویج و توسعه فرهنگ دینی در کشور، لازم است تا در زمینه های مختلف، ماموریت ها و تلاش های این نهاد مورد بررسی مجدد قرار گیرد. حوزه های فرهنگی و اجتماعی .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، در اول تیرماه 1360، نهادی متشکل، مستقل و وابسته به نام شورای عالی تبلیغات اسلامی، ولایت فقیه برای انجام کارهای تبلیغاتی تأسیس شد. این نهاد ارزشمند در سیر تکاملی خود در ۱۴ فروردین سال ۱۳۶۸ به دستور امام خمینی (ره) به سازمان تبلیغات انقلاب اسلامی تغییر نام داد.

توسعه برنامه ها و برنامه های قرآنی در لرستان

حجت الاسلام صادق جعفرپور رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی لرستان سخنرانی کرد. گفتن وی در گفتگو با خبرنگار آنلاین با بیان اینکه 63 مؤسسه قرآنی در لرستان فعال هستند و در شهرستان ها فعالیت می کنند، گفت:

وی با اشاره به فعالیت 165 خانه قرآنی در لرستان گفت: خانه های قرآنی در مناطق روستایی فعال است و تعداد محدودی در شهرستان ها و مناطق اطراف وجود دارد.

وی در ادامه فلسفه شکل، ریاست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی لرستان را بر عهده دارد. گیر وی در خصوص توسعه موسسات و خانه های قرآنی و توسعه برنامه ها و فعالیت های قرآنی صحبت کرد.

تغییرات مؤسسات و خانه های قرآنی لرستان / بازسازی خانه های قرآنی

حجت الاسلام جعفرپور گفت: مؤسسات قرآنی استان در طول سال دوره های ویژه قرآن برگزار می کنند.

وی تاکید کرد: این موسسات آزمون ها و تست های لازم را انجام می دهند، افرادی که در این آزمون ها نمره خوبی کسب کنند، گواهینامه و مدرک درجه سوم قرآن که معادل لیسانس یا فوق لیسانس است، دریافت خواهند کرد. و مدرک دکتری

آموزش ویژه قرآن

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی لرستان گفت: خوشبختانه برنامه ها و فعالیت های خوبی در این حوزه در استان اجرا شده است. در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.

حجت الاسلام جعفرپور با بیان اینکه در استان شاهد برگزاری آزمون حفظ عمومی قرآن هستیم، گفت: این آزمون یک طرح و الزام برای حافظان کامل قرآن است.

وی با بیان اینکه حافظان قرآن وقتی در این زمینه تخصص دارند می آیند، کار بسیار سختی است. این افراد می توانند ثبت نام کنند، در آزمون شرکت کنند و در پایان گواهینامه برای آنها صادر شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اداره کل قرآن و عترت لرستان افزود: 10 موسسه قرآنی در لرستان داریم که وظیفه برگزاری آزمون های حفظ عمومی قرآن را بر عهده دارند. ء از اول تا آخر ء 30 قرآن را بر عهده دارند، این آزمون در 10 مرحله برگزار می شود که در پایان به شرکت کنندگان گواهی اعطا می شود.

حجت الاسلام جعفرپور گفت: این کار از خردادماه در موسسات قرآن آغاز و تا پایان سال ادامه خواهد داشت و هر مؤسسه می تواند سالی چهار نوبت برای حافظان قرآن آزمون برگزار کند.

ارتقای کمی و کیفی مؤسسات قرآنی لرستان

وی با اشاره به لزوم ارتقای کمی و کیفی موسسات قرآنی در لرستان، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بر لزوم وجود 10 میلیون حافظ قرآن تاکید کردند و متاسفانه هنوز به آنچه می خواهیم در کشور نرسیده ایم. در این زمینه فعال شوید.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه محدودیت خاصی برای تعداد و تعداد مؤسسات و خانه های قرآنی نداریم و حتی آموزش های ویژه و عمومی برگزار می کنیم، گفت: قرآن از شما دعوت می کند در موسسات و منازل ثبت نام کنید. .

حجت الاسلام جعفرپور تاکید کرد: این ثبت نام برای تمامی سنین و برادران است.

احیای جلسات خانه قرآن

وی در ادامه بر اجرای این طرح تاکید کرد.نورالثقلینوی در لرستان گفت: اجرای این طرح یک سال است که ادامه دارد و احیای جلسات قرآن در داخل کشور در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی لوئیزیانا با بیان اینکه این طرح بسیار خوبی است، گفت: امیدواریم همه موسسات و خانه های قرآنی و همچنین مردم در اجرای آن کمک کنند و در این زمینه فرصت ها فراهم شده است. از اساتید مستعد استان استفاده می شود.

حجت الاسلام جعفرپور: هر خانه و خانواده ای که قصد برگزاری جلسات قرآنی در منزل را داشته باشد، از حمایت های لازم برای آموزش، کتابخوانی و تبلیغات اسلامی برخوردار می شود و در حال حاضر 114 خانه قرآنی در خرم آباد احیا شده و آمادگی های لازم در حال انجام است. در خانه برنامه های قرآن برگزار می کنند.

وی افزود: این برنامه در تمامی خیابان ها و کوچه ها اجرا می شود و با حمایت اساتید و مردم امیدواریم به این برنامه پایبند باشیم.

تحول در نهادها و خانه های قرآن

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لرستان، حجت الاسلام رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور درباره نگرش ویژه «کمی» به نهادهای قرآنی از نظر کمی و کیفی گفت:نورالثقلینیک برنامه در این راستا احیا شده است.

حجت‌الاسلام جعفرپور گفت: این امر از تیرماه امسال در استان آغاز می‌شود و برنامه‌ها و آموزش‌های قرآنی ویژه مربیان مؤسسات و خانه‌های قرآن را برگزار خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: اوقات فراغت تابستان فرصت بسیار خوبی برای دانش آموزان برای آشنایی با قرآن و فرهنگ است.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی لرستان گفت: می توان از شبکه آموزشی شاد در این راستا استفاده موثر کرد. .

فواید قرآن را بشناسید

حجت الاسلام جعفرپور تاکید کرد: نه تنها کار تبلیغ و معارف اسلامی، بلکه نقش خانواده ها نیز تاثیرگذارتر است و اولین قدم در این امر را خانواده ها باید بردارند.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم در هر کجا که کار کرده اند به دستاوردهای زیادی رسیده اند، گفت: یکی از برنامه های اداره کل امور قرآنی تبلیغات اسلامی لرستان شناسایی خیرین قرآنی استان است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اداره کل امور قرآنی لرستان گفت: خوشبختانه در این راستا اقدامات خوبی انجام شده و 400 جلد قرآن به مدارس قرآنی شهرستان دلفان یک خیر اهدا شده است.

حجت الاسلام جعفرپور گفت: اخیرا یک موسسه خیریه در خرم آباد برای توزیع قرآن در بین موسسات قرآنی اعلام آمادگی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: هر جا مردم بودند توفیقات زیادی حاصل شد و در تمام شهرستان های استان منتظر قرآن آفرینان هستیم، کار شروع شده و امیدواریم در همه شهرستان ها این اتفاق بیفتد.

دکمه بازگشت به بالا