عمومی

تبدیل وضعیت ۳۸ شهرستان از قرمز به نارنجی از روز چهارشنبه

دکتر علیرضا رئیسی امشب با اعلام خبر محدودیت های جهانی از اول دسامبر گفت: “طبق سیاست وزارت بهداشت و کنترل عمومی ، تعداد پروتکل ها از 90٪ فراتر رفت.”
وی افزود: در تاریخ 22 دسامبر صد و شصت شهر قرمز رنگ بود (سه اخطار) و اکنون 37 شهر قرمز رنگ هستند.

سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا گفت: متأسفانه شاهد افزایش ویروس کرونا در 23 شهر بدون پروتکل بهداشتی مناسب هستیم.
سخنگوی کرونا گفت: اگر راه حل های جدید به زودی اعلام نشود ، همه محدودیت ها تا صبح شنبه آینده برقرار است.
وی با بیان اینکه “ما در روند پذیرش در بیمارستان روند نزولی را شاهد هستیم” ، اظهار داشت: اگر سوابق بهداشتی حفظ نشود ، ممکن است به حالت عادی برگردیم.
سخنگوی ستاد مبارزه با فساد این تاج به ساکنان استان های جنوبی کشور در مورد ظهور مجدد این تاج با سرد شدن هوا و ادامه چرخه خانواده هشدار داد و گفت: در صورت افزایش ترافیک و چرخه های غیرضروری ، تاج گذاری کشور بهبود نخواهد یافت.
وی به 38 شهر کشور اشاره کرد و اعلام کرد که این شهرها از چهارشنبه وضعیت هشدار قرمز به نارنجی تغییر می دهند و فقط 3 و 4 گروه حرفه ای محدود می شوند.
وی گفت: “تا زمان تصمیم گیری صبح شنبه آینده ، محدودیت های تاج در تهران ادامه خواهد داشت و تا زمانی که” ،

هنگام دریافت پیام جدید استفاده می شود.
وی گفت: در حال حاضر 64 شهر کشور در ایالت تاج سرخ ، 278 شهر در حالت نارنجی و 106 شهر در حالت زرد قرار دارند.
وی گفت: “ما نمی خواهیم هفته گذشته محدودیت های سختگیرانه ای اعمال كنیم ، اما امیدواریم كه اگر همه به شرایط برای تاج و تختی پایبند باشند ، تعداد شهرهای قرمز افزایش نخواهد یافت.
رئیسی گفت: “هوای سرد می تواند خانه ها و ترافیک هوایی را مسدود کرده و بیماری عروق ویروس کرونا قلب را تشدید کند.”

کرونا گفت: “اگر محدودیتی نداشته باشد ، پیش بینی می شود که تعداد قربانیان ما به هشتصد نفر در روز برسد.”

دکتر رئیسی گفت که تا زمان شکست ویروس کرونا ، وضعیت کشورها و مدل های آنها قابل مقایسه و ارزیابی نیست. بهترین مدل غلبه بر قدرت ، حفظ نظم عمومی و استتار بهترین مدل پیشگیری است.

وی گفت: “چین با کمک سیستم های شناسایی و ماسک بر افزایش تاج غلبه کرد.” با سیستم بانکداری الکترونیکی ، نباید بازرسان قضایی و محدودیت هایی را برای کارمندان بانک و مردم در نظر بگیریم.

علیرضا رئیسی گفت: “اگر هر کشوری با سبک تاج جدید خود سازگار شود ، عبور از این بحران ویروس کرونا راحت تر خواهد بود.”

وی در مورد طرح قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا گفت: طرح همسایگی و طرحی که شهید سلیمانی با همکاری مردم هلال احمر و بسیج اجرا کرده است ، بر اساس اصول مراقبت های بهداشتی و اقدامات عمومی است.
وی با بیان اینکه آزمایشات سریع در مناطق آزاد است ، گفت: سه گروه مراقبت ، کنترل و پشتیبانی در مناطق به قربانیان کمک می کند. در اجرای این طرح ها 7000 تخت در هتل ها و مسافرخانه های مختلف قرنطینه می شوند.

وی گفت: از شنبه آینده برای دریافت خدمات از مراكز اداری و خدماتی به كارت ملی نیاز است.

وی گفت: “ما تلاش می کنیم تعداد آزمایشات را به صد و بیست هزار آزمایش در روز افزایش دهیم.”

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد پروژه های همسایه و پروژه شهید سلیمانی گفت: “این طرح از اوایل آذرماه رسماً در استان اصفهان راه اندازی شد و تاکنون 145000 خانواده با کمک 7000 بسیجی غربالگری شده اند.” 2800 فرد مشکوک به بیماری عروق ویروس کرونا به مراکز درمانی ارجاع شدند.
دکتر چنگیز با اشاره به لزوم اقدامات محله محور برای جلوگیری از پخش تاج گفت: “در 10 روز گذشته 40 هزار بسته زنده ماندن در بین افراد قرنطینه توزیع شده است.” بسیاری از کارهای غیرممکن را می توان با کمک مردم انجام داد.

دکمه بازگشت به بالا