جامعه و خانواده

تایید داروی جدید آسترازنکا برای حفاظت از افراد آسیب‌پذیر در برابر کرونا

مقامات بهداشتی ایالات متحده استفاده فوری از یک داروی جدید مبتنی بر آنتی بادی علیه کووید-19 را تأیید کردند.

به گزارش پرتال پارسی، این دارو برای افرادی تجویز می شود که مشکلات جدی سلامتی دارند یا به دلیل حساسیت نمی توانند از طریق واکسیناسیون ایمنی لازم را کسب کنند.

داروهای مبتنی بر آنتی‌بادی بیش از یک سال است که به‌عنوان درمان استاندارد برای کووید-19 استفاده می‌شوند، اما داروی جدید AstraZena که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید شده است، متفاوت است. این برای پیشگیری طولانی مدت از کووید-19 به جای درمان کوتاه مدت طراحی شده است.

افراد ذینفع این دارو شامل بیماران سرطانی، گیرندگان پیوند و کسانی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی برای بیماری هایی مانند آرتریت روماتوئید استفاده می کنند، می باشند.

به گزارش ایندیپندنت، سازمان غذا و داروی ایالات متحده از دارویی به نام Evusheld که توسط Astrazenka ساخته شده است، در بزرگسالان و کودکان بالای 12 سال که سیستم ایمنی آنها به درستی به واکسن‌های کووید-19 پاسخ نمی‌دهد، استفاده کرد. او گفت که آنها به شدت به این واکسن حساسیت دارند.

به گفته این سازمان، تزریق مضاعف مورد نیاز برای به دست آوردن این داروی آنتی بادی ممکن است در پیشگیری از کووید-19 به مدت شش ماه موثر باشد. عوارض جانبی تزریق Ovschold ممکن است شامل واکنش های آلرژیک، خونریزی محل تزریق، سردرد و خستگی باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا