عمومی

تاکید قرآن بر رعایت اخلاق اسلامی و انسانی در جامعه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سیداحمدرضا شاهروحی شامگاه دوشنبه در جلسه جزء خوانی قرآن با بیان اینکه کلمه «هدایت» و آثار آن بیش از ۳۰۰ بار در قرآن تکرار شده است، گفت: این نشان دهنده اهمیت موضوع است. راهنمایی.

قرآن بر حفظ اخلاق اسلامی و انسانی تاکید دارد

ایشان فرمودند قرآن صراط مستقیم برای پرهیزگاران و دارای صفات ناپسند و ناپسند است. بیاوروی بیان کرد: باید صفات بد و هولناک را از انسان زدود، اگر انسان به صفاتی چون حسادت، حرص، غیبت، طمع مبتلا شد، از بین بردن آنها مشکل است، اما ممکن است.

نماینده ولی فقیه در لوئیزیانا گفت: آموزه ها و آموزه های اسلامی نیز در جهت ریشه کنی این بیماری های اخلاقی و روانی است و دستوراتی در این زمینه دارد. شکل معارف اسلامی و علم توحید به درد انسان نمی خورد، بلکه باعث زوال او می شود.

حجت الاسلام شاهروحی می گوید اگر اخلاق رعایت نشود و به جای پایبندی به اخلاق اسلامی و انسانی، علم و تربیت موجب رشد و کمال و تباهی انسان می شود.

وی با تاکید بر ریشه کنی بدی ها، بدی ها، مقام ها، درجات، پول، طمع، طمع، غیبت بیان کرد: باید بدی های انسانی جایگزین صفات انسانی و اسلامی شود.

نماینده ولی فقیه در لوئیزیانا گفت: مهربانی، شفقت، صداقت، راستگویی، مهربانی، شفقت، مهربانی، حمایت از برادر ایمانی، حمایت از برادر مؤمن، حفظ آبروی مؤمن و… باید در شخص باشد.

لزوم آراستن ماه رمضان به ویژگی های مطلوب

حجت الاسلام شاهروحی با تاکید بر تداوم این صفات اخلاقی در انسان خاطرنشان کرد: پس این صفات مظهر الهی می شود، تمام برنامه های قرآن تربیت چنین افرادی بوده است، در صورتی که جامعه ما پر از این افراد است. در این راه آسیب اجتماعی نخواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش پیامبر گرامی اسلام از طریق برنامه های قرآن برای تربیت این گونه افراد و داشتن چنین جامعه ای بوده، خواهد بود و خواهد بود خاطرنشان کرد: خداوند متعال به پیامبر گرامی اسلام می فرماید: «شما هستید. حتی نزدیک به فداکاری جان شما، راهی که مردم را به راه راست می رساند، فداکاری است، راه راست و راه راست آنقدر مهم است که امام صادق علیه السلام فرمودند: MI تبد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه باید برای هدایت، عبادت، گفتار، رفتار و گفتار منتهی به هدایت تلاش کنیم، گفت: فردی که خود را حزب الهی، انقلابی و امام راحل و شاگرد ولی فقیه می داند. رهبر. رهبر باید در این راستا تلاش کند، از اسلام فاصله نگیرد، اگر با مذاکره و گفت و گو هوی و هوس کسی را از او بگیریم، با جهاد تبیین، گفتگو و تسامح که از پیامبر گرامی اسلام می آموزیم موفق خواهیم شد.

حجت‌الاسلام شاهروحی گفت: گروه ها منحرفان در استخدام بسیار پیگیرند و در راه انحراف هستند، دنبال آن است، عمل کرد. ام.

وی افزود: در قرآن بیش از 300 بار کلمه هدایت و آثار آن ذکر شده است، از این رو در آیات متعددی از قرآن آمده است و هدایت لازم و قدرت آن است. پیامبر و کتاب.

دکمه بازگشت به بالا