عمومی

تاکید بر تکمیل راه‌آهن و توسعه بندربوشهر/انتقاد از عملکرد نفتی‌ها – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین ، گروه استانها: استان بوشهر از دوران باستان یکی از مناطق کم توسعه یافته کشور بوده و اکنون با چالش ها و مشکلات بسیاری روبرو است.

اعضای مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه با معاون اول رئیس جمهور دیدار و برخی از مشکلات استان را تشریح کردند و از دولت خواستند تا برای رفع مشکلات مردم در آن مناطق تلاش کند.

روی تکمیل راه آهن بوشهر ، خطوط ارتباطی و سد تمرکز کنید دالیرسیدگی به بیکاری جوانان ، آزمایش عدم اطاعت از صنعت نفت ، پرداخت مالیات آلودگی مطابق قانون ، سرمایه گذاری در توسعه صنعت گردشگری و اختیارات بیشتر به رهبری استان ، ایجاد دفاتر شرکت های بزرگ نفتی در استان ، سازماندهی مشکل لنجی توسعه شهرهای صنعتی در قسمت شمالی استان یکی از نگرانی ها و جذابیت های مردم بوشهر بوده است.

دشتستان وجود ندارد و نرخ بیکاری زیاد است

ابراهیم رضایی ، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به برخی از مشکلات مردم خاطرنشان کرد: مردم تحت فشار زیادی قرار دارند و حال و هوای خوبی ندارند.

وی با اشاره به اینکه برای مشکلات و مسائل کشور راه حل وجود دارد ، خاطرنشان کرد: راه حل مشکلات و مشکلات کشور درونی است و شرایط آن وحدت و همدلی و وحدت شبانه روزی مسئولان در کنار کار جهاد است.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: “اگرچه کشور از مشکلات مالی و اقتصادی رنج می برد ، اما همه مشکلات مالی و اقتصادی نیستند. فساد ، مدیریت تاج ، تخصیص بودجه و … مواردی که می توان با برنامه ریزی و مدیریت صحیح به آنها پرداخت.

وی افزود: متأسفانه بودجه و تخصیص آن بدون توجه به آنچه در فاصله دور اتفاق می افتد و مشکلات و مسائلی که ساکنان شهرها و روستاهای مختلف با آن روبرو هستند ، در مرکز کشور تصمیم گیری می شود.

بازرسی از صنعت نفت در استان بوشهر

رضایی افزود: برخی از دستگاه های شاغل در استان ها به موضوعات استانی توجه نمی کنند. صنعت نفت استانی را در بوشهر تأسیس کرده و پاسخگوی بوشهر نیست. متأسفانه شاهد مخالفت صنعت نفت در استان بوشهر هستیم.

وی گفت: “همه ما در قبال مردم مسئول هستیم.” – همه مسئولان باید پاسخگو باشند و به فکر حل مشکلات مردم باشند. “

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از مشکلات این شهرستان خاطرنشان کرد: دشتستان یکی از محروم ترین شهرهای استان بوشهر است و به ویژه در زمینه اشتغال مشکلات زیادی برای مردم دارد. هیچ صنعت مهمی به جز یک کارخانه سیمان در این شهر وجود ندارد. باید به این شهر فکر کنیم.

تخصیص حقوق مرزی به کارمندان دشتستان و جم

وی ایجاد شهرک تقویمی تخصصی را راهی برای توسعه اشتغال در این شهرستان دانست و ادامه داد: توسعه صنایع پر مصرف انرژی راه حل دیگری است که امکان توسعه اشتغال در شهرستان را فراهم می کند.

رضایت از سد دالی و بزرگراه ها دالیدرب بعدی، اهرم – برازجان – ژنو: پیش بینی می شود اعتبارات لازم برای تکمیل این پروژه ها تخصیص داده شود و شاهد اتمام آن خواهیم بود.

وی گفت: شهرهای دشتستان و جم در فاصله کمی از مرز دریا واقع شده اند و حقوق مرزی باید به کارمندان دولت در این دو شهر در استان مرزی بوشهر منتقل شود.

راه آهن بوشهر باید ساخته شود

عبدالکریم جمیری ، رئیس مجلس نمایندگان بوشهر با اشاره به اتمام پروژه راه آهن بوشهر – شیراز و توسعه بنادر استان به عنوان دو پروژه مهم در این استان خاطرنشان کرد: راه آهن بوشهر – شیراز یکی از مهمترین پروژه های زیربنایی در استان است. در 200 کیلومتری استان بوشهر واقع شده است.

وی در ادامه گفت: “مهمترین مسئله این پروژه تأمین مالی ، گنجاندن این پروژه در توافق نامه بلند مدت بین ایران و چین است. خداحافظ در عوض ، وی به اردوگاه خاتم الانبیا منتقل شد.

نماینده مردم بوشهر ، ژنو و دلم در مجلس شورای اسلامی درباره استقبال معاون اول رئیس جمهور از پیشنهادات اجرای خط آهن بوشهر – شیراز اظهار داشت: این کار مفید است

وی در مورد نگرانی های مردم در مورد توسعه بنادر بوشهر گفت: بنادر استان توانایی دریافت شناورهای بزرگ برای بارگیری و تخلیه کالا را ندارند.

استان بوشهر جدایی ناپذیر است

معاون اول رئیس جمهور اسحق جهانگیری با اشاره به اینکه استان بوشهر پایتخت انرژی کشور است اظهار داشت: مردم استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی کشور نباید با برخی کاستی ها و کاستی ها روبرو شوند و باید مشکلات را برطرف کنند و مردم را راضی کنند. این استان نیاز به توسعه دارد.

وی همچنین با تأکید بر لزوم سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی خاطرنشان کرد: از دست دادن تسهیلات برای افرادی که در اطراف پروژه های بزرگ اقتصادی زندگی می کنند غیرقابل قبول است و سرمایه گذاران باید مسئولیت اجتماعی این پروژه ها را داشته باشند. برای ساکنان این مناطق اقدام کنید.

جهانگیری با اشاره به پروژه راه آهن بوشهر و منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل و اجرای این پروژه اظهار داشت: برای تسریع در اجرای این پروژه باید منابع مالی قابل اعتمادی را پیدا کنیم و در اسرع وقت این پروژه را به اتمام برسانیم زیرا اگر این پروژه با منابع عمومی و بودجه اجرا شود انتظار برای اجرا به دلیل محدودیت بودجه ممکن است طولانی شود.

توسعه بندر بوشهر

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به درخواست مردم بوشهر مبنی بر اجرای و تکمیل فاضلاب در برخی از شهرهای بوشهر خاطرنشان کرد: دولت با تخصیص منابع مالی تلاش می کند تا پایان دولت پروژه های فاضلاب در این شهرها را به اتمام برساند.

جهانگیری توسعه بندر بوشهر و سایر بنادر استان را برای رشد و توسعه استان بوشهر ضروری دانست و گفت: ضمن اجرای برنامه های توسعه بندر بوشهر ، باید زمینی برای توقف و بستن کشتی های با ظرفیت بیش از 50 هزار تن فراهم شود.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر لزوم تمرکز بر روستاهای بوشهر ، از معاون توسعه روستایی و مناطق خشک خواست تا منابع لازم برای اشتغال پایدار ، بهبود اوضاع در روستاهای بوشهر و ایجاد مشاغل مناسب فراهم شود. این روستاها را تقسیم کنید.

جهانگیری ابراز امیدواری کرد: از طریق همدلی و هماهنگی خوب بین دولت استان و مردم استان در مجلس شورای اسلامی ، برنامه ها و پروژه های اصلی استان بر رفع مشکلات و موانع پیش رو باشد. در بوشهر در مناطق مختلف هستیم.

در این جلسه که نایب رئیس مجمع شورای اسلامی نیز حضور داشت ، استاندار بوشهر در مورد آخرین وضعیت استان و برنامه های در دست اجرا گزارش ، اقدامات انجام شده و وضعیت تاج در استان را گزارش داد.

دکمه بازگشت به بالا