جامعه و خانواده

تاکید امیرعبداللهیان بر اهمیت همکاری همه جانبه با دیگر کشورها برای مقابله با پدیده گرد و غبار

نشست کاری وزیر امور خارجه با دیپلمات های کشورمان در محل دفتر نمایندگی ایران در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو برگزار شد.

به گزارش پرتال پارسی، حسین امیرعبداللهیان با سفیر و دیپلمات‌های مسئول نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ژنو درباره برخی موارد مهم آزار و شکنجه تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه با تاکید بر لزوم توجه ویژه دستگاه دیپلماسی به محیط زیست، بحران طوفان گرد و غبار را یکی از اولویت های فوری وزارت امور خارجه برشمرد و خاطرنشان کرد: حوزه های مسئولیت همکاری همه جانبه با سایر کشورها. و سازمان های بین المللی به طور موثر با این پدیده مبارزه کنند.

به عنوان مثال، امیر عبداللهیان بر اهمیت استفاده از توانمندی‌های سازمان‌های بین‌المللی تخصصی مانند سازمان جهانی هواشناسی، برنامه محیط‌زیست سازمان ملل متحد (UNEP)، سازمان بهداشت جهانی، سازمان خواربار و کشاورزی (FAO) و همچنین سازمان‌های بین‌المللی تخصصی تاکید کرد. با استفاده از توانمندی های تخصصی سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان هواشناسی برای آگاهی از تمامی امکانات و شبکه های بین المللی موجود به ویژه علل، پیامدها و پیامدهای ائتلاف بین المللی مقابله با طوفان گرد و غبار. همکاری بین المللی در شناسایی طوفان های گرد و غبار و منابع منطقه ای و گرد و غبار و ارائه راهکارهای علمی و پایدار برای کنترل این معضل.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: مبارزه با گرد و غبار یکی از اولویت‌های مهم دستگاه دیپلماسی است و باید با همکاری کامل سازمان‌های ذیربط داخلی و بر اساس دستورالعمل‌های ملی آماده‌سازی و مبارزه با اثرات مضر گرد و غبار انجام شود. در سطح بین المللی.

امیرعبداللهیان بر همکاری همه جانبه با سایر کشورها برای مقابله با ریزگردها تاکید کرد.

امیرعبداللهیان بر همکاری همه جانبه با سایر کشورها برای مقابله با ریزگردها تاکید کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا