عمومی

تاثیر آلودگی هوا بر تشدید کرونا

با توجه به پایگاه داده پرتال پارسی ،
دکتر مصطفی قانعی شنبه شب در یک برنامه گفتگوی خبری ویژه در شبکه دو ایران حضور یافت و گفت: “براساس یافته های علمی مشخص ، وقتی آلاینده ها را استنشاق می کنیم ، سیستم ایمنی ریه ها تحت تأثیر قرار می گیرد.”

وی افزود: پرکردن ریه ها با آلاینده ها و سرکوب ریه ها حساسیت به عفونت را افزایش می دهد و در صورت ابتلای فرد احتمال تشدید علائم افزایش می یابد.

دکتر غنی در مورد ویروس انگلیسی صحبت کرد: کانون گرم ویروس انگلیسی؛ وقتی توزیع آن بیش از حد باشد و سرعت انتشار افزایش یابد. نرخ مرگ و میر نیز در حال افزایش است.

وی افزود: سطح اجرای دستورالعمل های بهداشتی در کشور 86 درصد است که کلید مبارزه با ویروس انگلیس است.

رئیس کمیته علمی ستاد تاجگذاری ملی گفت: “وقتی داروهایی برای جلوگیری از خطر تکثیر ژن ویروس به ما می دهیم ، باید انتظار داشته باشیم که جهشی در ویروس ایجاد نشود.”

دکتر غنی: تنها راه پیشگیری از بیماری عروق کرونا قلب. رعایت رویه های بهداشتی.

وی گفت: اگر می خواهیم با ویروس انگلیس مقابله کنیم ، باید افرادی را که وارد فرودگاه ها و آن سوی مرزها می شوند ، کنترل کنیم و البته باید آزمایش های زیادی انجام دهیم و به تدریج از جهش ویروس آگاه شویم.

دکتر غنی ادامه داد: به طور معمول پیش بینی ها براساس مدل آنفولانزا انجام می شود اما پیش بینی های مدل ها موفقیت آمیز نبوده و در صورت ادامه این روند دیگر شاهد اوج بیماری در کشور نخواهیم بود.

ایران تنها کشوری است که شیوع بیماری کرونا قلب در آن رو به کاهش است

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: ایران تنها کشوری است که در آن میزان بیماری کرونا قلب کاهش می یابد.

دکتر شاهین محمد صادقی در ادامه برنامه خبر ویژه پیرامون موفقیت پروژه سلیمانی برای شناسایی و نظارت بر تاجگذاری اظهار داشت: این پروژه حاصل تلاش وزارت بهداشت ، دانشگاه های علوم پزشکی و شبکه های بهداشت و درمان با یاری خداوند و روح این شهید بزرگوار است. است.

وی گفت: “پروژه شهید سلیمانی پروژه مشترک وزارت بهداشت و سازمان کم درآمد بسیج است که با هماهنگی پایگاه های مقاومت بسیج ، مردم ، مراکز درمانی و مراکز بهداشتی در سراسر کشور اجرا شده است.” اضافه.

وی گفت: “طرح شهید سلیمانی از روز اول آذر ماه آغاز شد ، زمانی كه تعداد كشته شدگان روزانه 479 نفر بود ، در حالی كه 486 نفر بود و تا 10 ژانویه این برنامه به 82 نفر افزایش یافت و 83 درصد از كشته شدگان كاهش یافت.”

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور: متوسط ​​مرگ و میر هفتگی در روز 471 نفر بود که اکنون به 105 نفر رسیده است که 78 درصد کاهش دارد.

وی گفت: “بستری شدن روزانه در بیمارستان 3،044 نفر بود ، در حال حاضر 603 نفر است که 82٪ کاهش دارد.”

وی گفت: “اگر ما طرح شهید سلیمانی را اجرا نمی كردیم و محدودیت هایی را اعمال نمی كردیم ، همان شرایطی را داشتیم كه در اروپا وجود داشت.”

آقای محمد صادقی گفت: “تعداد شهرهای نارنجی کشور 208 شهر بود ، اکنون 30 شهر است و تعداد شهرهای زرد 80 است و اکنون 219 شهر است ، به این معنی که تعداد شهرها را 365 درصد افزایش داده ایم و اکنون 192 شهر آبی داریم.

وی در ادامه گفت: امکان اجرای این طرح از استان به استان دیگر متفاوت است ، زیرا برخی از استان ها از نظر برنامه بسیار هماهنگ هستند اما در برخی از استان های دیگر مانند مازندران ، یکی از دلایل اصلی روند رو به رشد این بیماری این است که مدیران استانی این طرح را نادیده می گیرند. امیدواریم مازندران به وضعیت کنونی کشور بازگردد.

در هفته اول دسامبر ، تعداد مرگ و میر روزانه در ایران 479 نفر بود ، اکنون 82 نفر است و متوسط ​​نرخ مرگ و میر روزانه در منطقه ، به جز ایران ، 384 نفر به 325 نفر بوده است که 15 درصد کاهش داشته است. و در ایران ، میزان مرگ و میر ما 83٪ کاهش یافته است.

وی افزود: متوسط ​​مرگ و میر روزانه در اروپا 4595 نفر بود که به 5196 نفر رسید که 13 درصد افزایش و تعداد مرگ و میر در پنج کشور بزرگ اروپا (ایتالیا ، انگلیس ، آلمان ، اسپانیا و فرانسه) افزایش داشته است. ) 1077 نفر بود ، در حال حاضر آنها به 12222 نفر رسیده اند كه شمار كشته شدگان را 1100 درصد افزايش داده است ، در حالي كه آلمان ، ايتاليا و فرانسه تاثير چنداني بر ويروس انگليس ندارند.

وی در ادامه گفت که متوسط ​​مرگ و میر روزانه در جهان 9395 نفر بوده است که هم اکنون به 10922 نفر رسیده است که 16 درصد افزایش دارد.

دکتر محمد صادقی: ایران تنها کشوری است که روند بیماری در حال کاهش است.

وی افزود: در پروژه شهید سلیمانی ، ما 1300 تیم پزشکی داشتیم و هر گروه از پزشكان تعدادی متخصص و كاركنان بهداشتی دارند. علاوه بر این ، ما حدود 26801 گروه پشتیبانی داریم كه افراد آلوده را به خانه های خود می رسانند و 12429 گروه كنترل نیز دارند كه مقررات بهداشتی را اجرا می كنند. ” آنها کنترل می کنند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور: تعداد بسته های معیشتی 438677 بود که هزینه آن 245 میلیارد تومان بود که بدون کمک دولت تکمیل شد.

وی افزود: تعداد خانواده های مورد غربالگری حدود 12 میلیون نفر است که کمتر از نیمی از جمعیت کشور است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: در تهران کمتر از دو سوم شهر را معاینه کرده ایم.

دکتر محمد صادقی تعداد قرنطینه های منازل را 193 هزار و 211 نفر اعلام کرد و کسانی که توانایی پرداخت قرنطینه در منازل را ندارند نیز از جمله خانه های صداوسیما ، سپاه و هتل بسیج و سایر امکانات از جمله خانه های مقاوم به حساب می آیند اما اکثر آنها مورد استقبال قرار نگرفتند و در مورد 1500 نفر از این آسایشگاه ها در سراسر کشور استفاده کردند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور: تعداد بیماران شناسایی شده در ابتدای طرح 12420 نفر بود و امروز به 5924 نفر رسیده است و تعداد بیماران پذیرفته شده در ابتدای طرح از 4230 به 456 نفر رسیده است.

رئیس کمیته علمی ستاد ملی ضد کرونا: دلایل فروش واکسن توسط شرکت های آمریکایی و انگلیسی ؛ این هزینه و کارایی است و آنها در وهله اول نمی خواهند از واکسن های گران قیمت در واکسیناسیون عمومی استفاده کنند.

دکتر مصطفی گانی ادامه داد: بنابراین فروش واکسن به نفع شرکت هاست ، بنابراین FDA و اداره اوضاع اضطراری سازمان بهداشت جهانی این واکسن ها را خیلی سریع تصویب کردند.

وی افزود: در ایران در مواقع اضطراری و اضطراری باید با واکسن شروع کنیم اما حداکثر 500000 نفر در روز می توانند واکسینه شوند که این کار حدود سه تا چهار ماه به طول می انجامد و ما باید واکسن را در انبار داشته باشیم. از طرف دیگر ، باید ارزان ترین و کارآمدترین باشد.

رئیس کمیته علمی ستاد تاجگذاری ملی گفت: نمونه کارهای واکسن انگلیس متنوع است و حتی در ایالات متحده امکان واکسیناسیون کامل با Pfizer وجود ندارد و ممکن است از واکسن دیگری استفاده شود.

وی در مورد تضمین اثر بخشی واکسن توسط شرکت های داخلی افزود: “تصمیم گرفته شده است که واکسن Covid ظرف یک سال آزاد شود و این به معنای فوریت است. در این حالت ، تولید کننده هیچ گونه مسئولیتی در قبال عوارض ندارد و حتی به همه داده ها دسترسی ندارد و ما فرصت آزمایش و ارزیابی واکسن را نداریم.

رئیس کمیته ملی کمیته علمی کرونا گفت: “برنامه واکسیناسیون باید بر اساس نوع ، دوز ، جمعیت و فواصل تجویز باشد ، اما تهیه یک واکسن کامل بسیار مهم است.”

وی افزود: با 70 درصد جمعیت ، امنیت جمعی از طریق واکسن حاصل می شود ، اگر واکسن 70 درصد مثر باشد ، کافی است و اکنون اعلام شده است که واکسن ها بین 80-90 درصد موثر هستند ، بنابراین 70 درصد واکسن ها حتی ویروس های جهش یافته هستند. همچنین برای “” سودمند است. پیدا کردن کافی است.

رئیس کمیته علمی ستاد ملی ضد کرونا در مورد تولید مشترک واکسن بین ایران و کوبا گفت: سبد واکسن جهانی باید تا ماه سپتامبر حدود 20 میلیارد دوز واکسن تولید کند که بیشتر آنها نوترکیب یا پروتئین هستند.

وی افزود: واکسن مشترک ایران و کوبا ترکیبی از پروتئین ها است و البته دو واکسن دیگر در کشور نیز همین کار را انجام دادند و بر اساس این واکسن سبد واکسن جهان بسته شد ، زیرا اگر شخصی نقص ایمنی داشته باشد این یک واکسن است ؛ مشکلی نیست.

رئیس کمیته علمی ضد کرونا ستاد ملی: کوبا همکاری خوبی در زمینه تولید واکسن هپاتیت B با ایران دارد و اکنون در ایران انتقال فناوری واکسن هپاتیت B از کوبا انجام می شود.

دکتر غنی گفت که ایران هرگز ایرانی ها را برای آزمایش واکسن های مرحله سوم قبول نکرده است ، فقط اینکه فناوری آن در ایران است.

وی گفت: “مرحله سوم واکسن مشترک بین ایران و کوبا احتمالاً زودتر از واکسن تولید داخل ظاهر می شود.”

رئیس کمیته تحقیقات ضد کرونا ستاد ملی گفت: “واکسن های آزمایش شده برای اولین بار در جهان قبل از پایان مرحله سوم توسط ایران وارد نمی شوند و ما واکسنی را با تجربه موفق جهانی انتخاب خواهیم کرد.”

وی گفت: “وقتی نوبت به واکسیناسیون جهانی می رسد ، توصیه می شود با واکسن تولید شده در کشور ما واکسیناسیون جهانی انجام شود ، زیرا واکسن های خارجی دسترسی به همه داده ها را در دوره اضطراری فراهم نمی کنند.”

پروژه شهید سلیمانی یک پروژه دانش بنیان است

دکتر محمد صادقی گفت: طرح شهید سلیمانی طرحی مبتنی بر دانش و دارای منطق قوی و تفکر قوی است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: “نگرانی های فعلی ما این است: این بهبودی توسط مردم است و تلاش فعلی ما یافتن راه حل هایی برای موفقیت این طرح و انتقال بیماری به یک کشور سفید در کشور است.

دکتر محمدرضا صالحی؛ مدیر تحقیقات بالینی واکسن کرونا گفت: حدود دو هفته پیش ، اولین دوز واکسن به سه داوطلب تزریق شد و هفته گذشته با تأیید کمیته ایمنی واکسن ، چهار نفر دیگر دوز اول واکسن را دریافت کردند.

وی افزود: پس از تایید اطلاعات مربوط به 7 داوطلب ، از فردا 7 داوطلب دیگر در اولین دوز واکسینه می شوند.

دکتر صالحی در مورد وضعیت 7 داوطلب واکسن کرونا اظهار داشت: هیچ عارضه جدی وجود نداشت و آنها از نظر عمومی خوب هستند.

مدیر آزمایشات بالینی واکسن کرونا افزود: دوز دوم 3 واکسن اول ؛ تزریق در روز سه شنبه انجام می شود.

آقای حسین گاسمی؛ دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد تاجگذاری ملی از طریق تلفن به این برنامه گفت: “تاج یک بیماری غیر قابل پیش بینی است و با توجه به روند بیماری تصمیم گیری می شود.”

وی افزود: وقتی ما برنامه جامع مدیریت اطلاعات را در ستاد ملی تصویب کردیم و از اول آذر ماه آن را اجرا کردیم ، از نظر مرگ و میر ، شیوع ، عفونت و بستری شدن در بیمارستان وضعیت خوبی نداشتیم اما امروز در حال تدوین یک برنامه و برنامه جامع هستیم. با هم ، 7 استراتژی اصلی مورد تأیید شهید سلیمانی و ستاد ملی به روند کمک کردند. مخفف شده

آقای گاسمی ادامه داد: ما شهرهایی داشتیم كه میزان بیماری آنها كم است اما آنها مشكلی نداشتند ، آنها با رنگ و الگوهای زرد ساخته شده بودند اما وقتی روند نزولی تدریجی داشتیم ، حساسیت آنها به شهرهای زرد كمتر بود. این یک شهر آبی بود که طبق قوانین ستاد ملی و بنا به درخواست ستاد استان تصمیم گرفت یک سری فعالیت ها را شروع کند.

وی گفت: در حال حاضر 6 شهر دارای وضعیت قرمز ، 23 شهر با نارنجی ، 219 شهر با زرد و بقیه آبی هستند.

دبیر کمیته امنیت ملی و امور اجتماعی ملی ضد کرونا گفت: در حال حاضر تردد بین شهرهای آبی و زرد بلامانع است اما دسترسی به شهرهای نارنجی و قرمز همچنان ممنوع است و اگر خودروی شخصی با پلاک غیر محلی وارد شهرهای نارنجی و قرمز شود. اضافه. جریمه های آنها از 500 تا 1 میلیون دلار است.

آقای گاسمی ادامه داد: اعلام وضعیت تاجگذاری شهرها از نظر وزارت بهداشت است.

دکمه بازگشت به بالا