جامعه و خانواده

تأمین سلامت یک امر فرابخشی و همگانی است

پرتال پارسی/ کردستان فرماندار بیجار گفت: بهداشت و درمان تنها بر عهده بهورزان و نیروهای بهداشتی نیست، بلکه این امر فرابخشی است و نقش مسئولان، مردم و سازمان ها در ارتقای سلامت انکارناپذیر است.

احمدرضا قاسمی در همایش هفته سلامت که امروز (25 اردیبهشت) در مجتمع امیرنظام گروسی این شهر برگزار شد، با بیان اینکه مراقبت از سلامت تنها بر عهده بهورزان و نیروهای بهداشت نیست، یک موضوع فرابخشی و فرابخشی است. نقش مسئولان، مردم و سازمان ها در ارتقای سلامت وی ​​انکارناپذیر است.

وی افزود: از آنجایی که ایجاد امنیت اجتماعی حاصل تلاش نیروی انتظامی و نظامی است، در مقابل بهورزان و فعالان حوزه سلامت وظیفه داریم سلامت همه جانبه را بسازیم و تقویت کنیم.

فرماندار بیجار با بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان در ایران مطلوب است، گفت: وضعیت بهداشت و درمان کشورمان نسبت به برخی کشورها به ویژه کشورهای همسایه مطلوب است چرا که نیروهای بهداشت و درمان و متولیان بهداشت به طور مداوم در حال تلاش هستند.

وی درباره آمار واکسن کرونا در این شهرستان اظهار داشت: بیجار در زمینه واکسیناسیون پیشرو است و جزو 10 شهر برتر کشور است و بالاترین آمار واکسن سه دوز را دارد.

قاسمی زیرساخت های بهداشت و درمان پس از انقلاب را «بسیار چشمگیر» خواند.

در ادامه این مراسم سارا آهوان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار به تشریح روز هفته سلامت پرداخت و شعار امسال را سلامتی ما، سلامتی سیاره ما نامید.

وی در پایان گزارشی از فعالیت های انجام شده در حوزه سلامت و رفاه ارائه کرد که مهم ترین آن افزایش دو مرحله ای سالمندی به 76 سال و تعداد طلاق در هر سه ازدواج بود.

دکمه بازگشت به بالا