عمومی

«بی نشان» از واقعیت/ این کدام سایت خبری است؟!

نگران نباشید، اینکه مخاطبان تلویزیون در معرض فضای کاری و کلی رسانه های شبکه های پرمخاطب و استرس های ناشی از کار رسانه ای قرار می گیرند، اتفاق خوبی است، اما به نظر من کار خوب در زمان خاصی انجام نمی شود. اگر کارگردان سریال از مشاور رسانه ای استفاده می کرد، پیروزی اش قطعی تر بود.

در این قسمت های اولیه، دو موضوع اصلی سریال «ناشناس» چندین بار دیده می شود.

اولین چیزی که تقریبا هر شب در سریال پخش می شود و بزرگترین سوت آن محسوب می شود، نگاه غیرواقعی به دفتر سایت خبری است.

در حالی که کامپیوتر و به خصوص لپ تاپ در راس خبرگزاری ها و سایت های خبری پرطرفدار قرار دارد و برای فضای رسانه آنلاین ضروری است، اطلاعات کمتری در مورد لپ تاپ یا کامپیوتر در دفتر یک سایت خبری سریال وجود دارد.

نکته جالب ماجرا این است که میز بزرگی در وسط دفتر قرار دارد و کارکنان دور آن نشسته اند و با قلم و کاغذ به سبک روزنامه های قدیمی می نویسند و تنها کارشان پاس دادن اوراق است. .

این روزها حتی در دفاتر روزنامه هم چنین نوشته ای وجود ندارد، خبرنگاران و نویسندگان متن را شخصاً تایپ می کنند و از طریق آن لپ تاپ برای سردبیر یا سردبیر یا صداهای صفحه و … می فرستند. می فرستد.

موضوع بعدی که باز هم عدم آگاهی کارگردان از فضای رسانه های مجازی و خبرگزاری ها و سایت ها را نشان می دهد، مربوط به استخدام یک زن در صفحه اول روزنامه یا مجله است. برای صفحه سایت استخدام شد.

سایت های خبری و خبرگزاری ها نیازی به صفحه بندی هر روز ندارند. طراحی اولیه این وب سایت یا خبرگزاری در همان ابتدا توسط شرکت های طراحی سایت انجام می شود.صفحه رای گیری مانند روزنامه نیست که بتواند هر روز شکل و شمایل صفحه را تغییر دهد.اما اینجا در سریال گفته می شود. که صفحه آرایی وب سایت مانند یک روزنامه است.

اگر آقای کوویدل مشاور رسانه ای داشت می توانست این خانم را به عنوان طراح اینفوگرافیک معرفی کند. اینفوگرافیک این روزها به بخش مهمی از اطلاع رسانی خبرگزاری ها و سایت های خبری تبدیل شده است.

البته دفتر مدیر سایت هم جالبه چون میز مدیر سایت همه چی داره جز لپ تاپ یا کامپیوتر ساده!

اینها اصول اصلی بود که باید در سریال «پنج» رعایت می شد، اما نشد.

دکمه بازگشت به بالا