عمومی

بیمارستان ۸۵ تختخوابی شهید سلیمانی پیرانشهر افتتاح شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین، این بیمارستان دارای یک اورژانس – ECU – CCU – جراحی داخلی – دیالیز – زنان و زایمان – آزمایشگاه و رادیولوژی و چهار اتاق عمل است که با هزینه ای بالغ بر 300 میلیارد روبل ساخته شده است.

معاون وزیر بهداشت عصر دوشنبه در مراسم افتتاحیه این بیمارستان گفت: تکمیل پروژه با پیشرفت عملیاتی 70 درصدی اولویت وزارت بهداشت است.

بهروز رحیمی تکمیل ساخت بیمارستان های اشنویه و نگاباد را از برنامه های اصلی این وزارتخانه اعلام کرد. «

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 5500 پروژه بهداشتی در کشور داریم که 250 پروژه درمانی است، گفت: در مجموع 8500 تخت بیمارستانی را پوشش می دهد و اولویت اصلی این وزارتخانه تکمیل بیش از 70 درصد پروژه ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: .

محمدامین ولی زاده افزود: ساخت این بیمارستان اوایل سال جاری به پایان رسیده و در 6 ماه گذشته این بیمارستان 100 درصد تجهیز شده است.

وی افزود: متخصصان لازم این بیمارستان در پیرانشهر هستند و در صورت نیاز بخش های تخصصی دیگری نیز اضافه خواهد شد.

ولی زاده گفت: پیرانشهر دارای 9 مرکز جامع سلامت شامل پنج مرکز بهداشت روستایی، 2 مرکز بهداشت شهری، 2 مرکز بهداشت شهری روستایی و 44 مرکز بهداشت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: دانشگاه هر اقدامی را که لازم باشد برای ریشه کنی فقر بهداشتی پیرانشهر انجام خواهد داد.

ولی زاده گفت: پیرانشهر دارای هفت مرکز فوریت های پزشکی، هفت دستگاه آمبولانس فعال، یک آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس است که نسبت به سایر شهرستان های استان وضعیت بهتری دارند.

رحیمی همچنین در بازدید از ساختمان سی تی اوش از تلاش خیرین شهرستان برای تهیه دستگاه توموگرافی کامپیوتری تقدیر کرد.

دکمه بازگشت به بالا