جامعه و خانواده

بیشتر بستری‌ها و فوتی‌های کرونا، واکسن دریافت نکرده‌اند

پرتال پارسی/ خراسان رضوی وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر بیشترین بستری‌ها و فوت‌های ناشی از کرونا مربوط به افرادی است که واکسن دریافت نکرده‌اند. بنابراین گروه های هدف باید حداقل یک دوز تقویت کننده در سال جاری دریافت کنند.

دکتر بهرام عین اللهی در اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی در حرم مطهر رضوی، واکسیناسیون را مهم ترین عامل مبارزه با کرونا دانست و خاطرنشان کرد: بیشترین بستری ها و مرگ و میر ناشی از کرونا از سوی افرادی است که … واکسینه نشده اند؛ بنابراین گروه های هدف باید حداقل یک دوز تقویت کننده در سال جاری دریافت کنند.

وی با بیان اینکه بیمار مبتلا به کرونا باید حداقل یک هفته خود را قرنطینه کند، تصریح کرد: اگر بیمار مبتلا به ویروس کرونا در جامعه باشد و خود قرنطینه نشود، از طرف دیگر هر فرد می تواند 18 نفر دیگر را تحت تاثیر قرار دهد. . استفاده از ماسک نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ها دارد و به عموم مردم توصیه می شود در مکان های عمومی، وسایل نقلیه عمومی و مترو، داخل خانه و اجتماعات از ماسک استفاده کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه محدودیت‌های زیادی با توجه به رنگ شهرها اعمال می‌شود و شهرهای قرمز و نارنجی محدودیت‌های بیشتری خواهند داشت، گفت: امیدواریم با همکاری موثر اداره کل کشور باشد. عمومی. ما می توانیم بر این غلبه کنیم بیایید هر چه زودتر از دوره همه گیر کرونا عبور کنیم.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، عین اللهی در ادامه با اشاره به برگزاری اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی در جوار حرم رضوی گفت: جامعه پزشکی در دوران انقلاب اسلامی، دوران هشت سال دفاع مقدس مورد آزمایش قرار گرفت. در عرصه های مختلف و خدمت به مردم و به این ترتیب بسیاری از مردم به درجه شهادت رسیده اند و در اپیدمی کرونا بیش از 300 نفر از بهورزان در راه خدمت به مردم فداکارانه به شهادت رسیدند و این برنامه مجلسی ادای سوگند در جوار مرقد مطهر امام است. رضا (ع) و خدمت به مردم نماد گروه‌های نویدبخش پزشکی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: خوشبختانه در کشور ما علم پزشکی یکی از پیشرفته ترین علوم است و جزو کشورهای پیشرو در این زمینه محسوب می شویم.

عین اللهی در خصوص اجرای طرح دارو یار گفت: متخصصان و کارشناسان ذیصلاح در حوزه دارویی کشور نزدیک به 6 ماه برای اجرای این طرح بسته مطالعه، برنامه ریزی و تدوین کردند و در عین حال آنها در حال بهبود کیفیت آن هستند. خدمات به مردم، هزینه های گزاف برخی کنترل داروها و برای افرادی که از بیمه هدف استفاده می کنند، هیچ نوع دارویی افزایش نمی یابد و بازپرداخت بیمه دارو افزایش می یابد و در برخی موارد قیمت دارو کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه همه این موارد مستلزم پوشش بیمه ای است گفت: خوشبختانه با مصوبه شورای اسلامی و تخصیص حدود 6 هزار تومان حدود 6 میلیون نفر تحت پوشش قرار گرفته اند اما نسبت به این رقم همچنان یک میلیون و 500 هزار نفر باقی مانده است. هیچ اقدامی نکردند، به همین دلیل سه ماه مهلت داده شد تا همه ساکنان تحت پوشش بیمه رایگان قرار گیرند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا