ورزش و نشاط

بیرانوند و طارمی در بین ۱۰ ستاره آسیایی در جام جهانی

بر اساس گزارش دقیق به نقل از ساکرنت، بازیکنانی مانند هیده توشی ناکاتا، علی دایی، پارک جی سونگ در تاریخ جام جهانی خوش درخشیده اند. در واقع بازیکنان آسیایی کم نبودند که توانستند در این رقابت ها بدرخشند.

اکنون همه نگاه ها به جام جهانی 2022 قطر است و باید دید کدام بازیکنان آسیایی در این مرحله خواهند درخشید.

معز علی (قطر)

عبدالکریم حسن (قطر)

مهدی طارمی (ایران)

مهدی طارمی در جام جهانی گذشته همچنان در آسیا بازی می کرد. همه موقعیت لحظه آخری او مقابل پرتغال را به یاد دارند. چهار سال از آن زمان می گذرد و او اکنون در دوران اوج خود به عنوان مهاجم است و برای پورتو درخشیده است و امسال 5 گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است.

طارمی یکی از مهره های کلیدی تیم پورتو است که فصل گذشته قهرمان لیگ و جام حذفی پرتغال شد. طارمی در سه فصل و نیم حضور در پرتغال 62 گل به ثمر رساند و می تواند در این مدت بدرخشد.

علیرضا بیرانوند (ایران)

طارمی که شانس پیروزی تاریخی ایران را در دیدار مقابل پرتغال در جام جهانی از دست داد، درخشش علیرضا بیرانوند در آن بازی را نباید فراموش کرد. بیرانوند با مهار پنالتی رونالدو خودش را در کانون توجه قرار داد.

بیرانوند، قهرمان چهار دوره لیگ ایران با پرسپولیس، در نهایت به اروپا رفت و به رویال آنتورپ بلژیک پیوست و با وجود اینکه اخیراً با مصدومیت دست و پنجه نرم می کرد، به دوران قرضی خود در بوآ ویستا پرتغال ادامه داد.

حالا این دروازه بان 30 ساله به پرسپولیس بازگشته و رقابت سختی را برای پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی پیش رو دارد، هرچند به نظر می رسد بعد از ظهور گزینه های مناسب دیگری مانند امیر عابدزاده، پیراهن اول کارلوس کی روش باشد. برای دومین بار متوالی گلزن تیم ملی شد.

سلمان الفرج (عربستان)

سالم الدوساری (عربستان)

تاکهیرو تومیاسو (ژاپن)

دایچی کامادا (ژاپن)

کیم مین جائه (کره جنوبی)

سون هیون مین (کره جنوبی)

دکمه بازگشت به بالا