جامعه و خانواده

بیانیه سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران درباره اقدامات انجام‌شده در حوادث اخیر

سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در خصوص اقدامات انجام شده در ارتباط با آخرین رویدادهای کشور بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش پرتال پارسی، بیانیه سازمان نظام پزشکی به شرح زیر است:

همکاران عزیز

اعضای محترم مجمع عمومی نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران

سلام

از نگرانی محترمانه و دلسوزانه شما نسبت به اتفاقات اخیر و لزوم گزارش اقدامات انجام شده توسط سازمان نظام سلامت و کنترل های انجام شده مطابق با الزامات ارکان مختلف سازمان و ارکان مختلف سازمان سپاسگزاریم. . ما به اعضای محترم جامعه پزشکی کشورمان توجه داریم:

1- پس از درگذشت تاسف بار مرحومه خانم مهسا امینی در روز جمعه مورخ 25.06.1401 رئیس سازمان در روز یکشنبه مورخ 27.06.1401 به بیمارستان کسری مراجعه و با مدیر عامل محترم و کادر فنی محترم در خصوص وضعیت بیمارستان دیدار و گفتگو کرد. ، روند بستری و اقدامات انجام شده نظرات شرکت کنندگان شنیده شد.

2- در مورخه 28.06.1401 هنگام گفتگوی تلفنی رئیس سازمان با دادستان محترم کل کشور و معاون محترم امنیتی نیروی انتظامی و دبیر شورای امنیت کشور ابراز نگرانی نمودند. جامعه پزشکی خواستار ایجاد یک کمیسیون حقیقت یاب پزشکی شد.

3- در تاریخ 28.06.1401 طی نامه ای به وزیر محترم کشور خواستار ایجاد کمیسیون حقیقت یاب پزشکی با حضور نمایندگان سازمان نظام پزشکی و انجمن های علمی ذیربط شد.

4- در تاریخ 29.06.1401 در جلسه ای با حضور وزیر محترم کشور و معاونت محترم امنیتی نیروی انتظامی درخواست کتبی تشکیل کمیته حقیقت یاب به وزیر محترم کشور ارائه گردید که وی پذیرفت.

5- همان روز 29.06.1401. پس از نامه دبیر شورای امنیت ملی مبنی بر ایجاد کمیته مذکور، به انجمن های علمی پیشنهاد شد تا نماینده ای از انجمن را برای شرکت در جلسه پیشنهاد دهند.

6- عصر همان روز (1401/06/29) ریاست محترم نمایندگان انجمن های علمی مذکور و سازمان پزشکی قانونی، ریاست محترم سازمان نظام پزشکی، معاون محترم وزیر، معاون محترم بهداشت و درمان و محترم. نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اولین جلسه شورای امنیت وزارت کشور، همه جوانب و مستندات این موضوع با حضور دبیر مجلس به تصویب رسید. پرونده به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت.

7- پس از انتشار سی تی اسکن مغز خانم امینی در تاریخ 29/06/1301، سازمان نظام پزشکی از هیئت رادیولوژی درخواست کرد نظر علمی خود را در مورد نتایج سی تی اسکن منتشر کند.

8- در تاریخ 30.06.1401 طی نامه ای به وزیر محترم کشور بر ادامه کار کمیته تا حصول نتیجه نهایی و همچنین استفاده از فرصت های عظیم انجمن های علمی و تخصصی تاکید گردید. به منظور حفظ حقوق مردم

9- پس از درخواست تعدادی از اعضای محترم مجمع عمومی نظام پزشکی از رئیس سازمان معاینات پزشکی قانونی مبنی بر رعایت موازین علمی و دقت در رسیدگی به پرونده، این درخواست به مراجع قضایی ارجاع شد. افراد محترم رئیس سازمان پزشکی قانونی 07.02.1401. مجمع عمومی محترم پاسخ از پزشکی قانونی دریافت شد.

10- این موضوع طی مکاتبه ای با دبیر محترم شورای امنیت کشورمان در تاریخ 1401/07/06 پس از ابراز نگرانی تعدادی از همکاران در خصوص عدم استفاده از آمبولانس برای مصارف پزشکی و همچنین احتمال حمله مطرح گردید. آمبولانس در حال ماموریت همچنین در این جلسات تماس های زیادی با نهادهای مربوطه برقرار شد.

11- پس از نامه ارسالی به رئیس سازمان، رئیس شورای عالی در رابطه با نظارت بر برخی مسائل و دغدغه های نگران کننده تعدادی از نمایندگان محترم جامعه پزشکی و مدیران ارشد حوزه پزشکی کشور. و رئيس مجمع عمومي، رئيس سازمان با رئيس مجمع و شوراي عالي تماس گرفته و پس از دريافت نظرات و دستورات آنان، علاوه بر ارائه مفاد نامه مذكور، پيگيري ارائه نمودند. گزارش. در جلسات متعدد با مقامات امنیتی، انتظامی و قضایی کشور در گفت و گو با خبرگزاری رسمی کشور این درخواست ها و نگرانی ها و موضع سازمان را به صورت علنی بیان کرد.

12- علیرغم برخی تفاسیر تعدادی از همکاران از گزیده مصاحبه، در این مصاحبه به صراحت به موارد زیر اشاره شده است:

– با صداقت کامل به پرونده خانم امینی رسیدگی کنید
– برخورد بی طرفانه با همه قربانیان در تمام مراکز درمانی
– استفاده از وسایل نقلیه امدادی با توجه به وظیفه اصلی آنها
– همراهی با مردم جامعه پزشکی و برآوردن مطالبات آنان و بیان منطقی اعتراضات آنان
– لزوم ایجاد فضای امن برای ابراز انتقاد و اعتراض در کشورمان
– معترضان و منتقدان مدافع تمامیت ارضی کشور هستند و خواهان پیشرفت کشور هستند.
– جامعه پزشکی علاوه بر ابراز اعتراض و انتقاد، مخالف تخریب و تخریب اموال عمومی است.
– استفاده از عناصر تجزیه طلب و مزاحم و مخدوش شدن فضای اعتراض مسالمت آمیز توسط این حادثه غیرقابل قبول و غیرقابل قبول است و باید مرز اعتراض و بی نظمی را مسئولان محترم کشور تشخیص دهند.

بنابراین هیچ چیزی در این مصاحبه وجود ندارد که نشان دهد معترضان آشوبگر هستند.

13- بنا به درخواست همکاران جهت نظارت بر وضعیت بازداشت شدگان احتمالی در جامعه پزشکی، طی نامه ای به دادستان محترم کل کشور و تماس های متعدد رئیس سازمان با مسئولین مختلف امنیتی و قضایی، موضوع تحت عنوان کنترل.

14- گزارش اقدامات انجام شده در جلسه شورای عالی سازمان نظام پزشکی (7/7/1401) و همچنین در جلسه انجمن های علمی تاریخی و پزشکی (1401/07/20) و مورد مذکور. . رئیس سازمان به اطلاع اعضای محترم رساند.

15- کلیه سطوح فوق الذکر در جلسه مجمع عمومی سازمان کامل و مستند می باشد.

روابط عمومی سازمان نظام پزشکی

30.07.1401″

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا