جامعه و خانواده

بیانیه خانواده مهسا امینی – پرتال پارسی

در بیانیه ای خطاب به وکلای خانواده مرحوم مهسا امینی در این پرونده آمده است:

به نام خدا

بلبل خون دل را خورد و گل داد
حسادت قلب باد را آزار می داد

اکنون بازداشت غیرقانونی و پیامدهای جدی آن; در حالی که درگذشت عجیب دخترمان مهسا (زینا) امینی وارد چهارمین هفته خود می شود، بر خود لازم می دانیم که از همه هموطنان و هموطنان از سراسر ایران و خارج از ایران و همچنین کسانی که از طرف این ضایعه تسلیت گفته اند قدردانی کنیم. دولت. و موسسات خصوصی امیدواریم پس از آن هیچ خانواده ای در کشور ما دچار چنین مصیبت وحشتناکی نشود.
مهسا دیگر در جمع ما نیست و دیگر برنمی گردد، اما ما به عنوان خانواده او موظف هستیم که اتفاقات رخ داده را منصفانه دنبال کنیم.
خشنودی پروردگارمان و شادی روح فرزند عزیزمان و آرامش دل ما، گفتن حقایق جنایت و کمک به آشکار شدن حقیقت و پرهیز از کتمان حقیقت و وارد نکردن حقیقت در دل است.
ما راه رسیدگی حقوقی در محاکم را انتخاب کرده ایم. از مسئولان و مسئولان ذیربط درخواست داریم؛ بر اساس قانون اساسی و سایر قوانین مربوطه و بر اساس وعده های صریح مقام معظم رهبری، تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا علت این مرگ هولناک و نحوه برخورد با فرزندمان مهسا را ​​مشخص کنیم. وی از لحظه دستگیری غیرقانونی برای جلوگیری از تکرار چنین فجایع و حفظ حقوق والدین خود به کلانتری به نام گشت ارشاد اعزام شد.
اساسی ترین درخواست ما از مرجع قضایی رسیدگی کننده به این پرونده، بررسی دقیق و شفاف جزئیات پرونده و درخواست اصلی و ضروری خانواده ما برای حضور اساتید برجسته پزشکی مغز و اعصاب و قلب و روانپزشک است. برای تعیین علت یا علل فوت در کمیسیون پزشکی قانونی باید دانش و تجربه پزشکان معتمد نهادهای علمی کشورمان و دانش و تجربه خانواده ما را که در رشته های تخصصی خود مشهور هستند، بپذیرند.
هم اکنون با توجه به تحقیقات و رایزنی های انجام شده و با تکیه بر صداقت، شرافت و دانش اساتید محترم دکتر سید علی طباطبایی، دکتر کاظم عباسیو، دکتر هوشنگ معین، دکتر علی مشکینی، دکتر موسی تاکی پور، محمد فرجی راد، دکتر خسرو پارسا، دکتر بابک زمانی، دکتر گلمرضا بهادرخان و دکتر رضا باقری از ریاست محترم دادسرای جنایی منطقه تهران اکیداً تقاضا داریم جلسه کمیسیون پزشکی قانونی را حداقل با دعوت نامه تشکیل دهند. در رشته مغز و اعصاب، 5 نفر از اساتید فوق دکتر سیف الله عبدی، متخصص قلب و روان، دکتر محمد صانعی می باشند.
واضح است که بدون دعوت و مشارکت پزشکان عالی رتبه و معتمد، در جلسات کمیسیون با توجه به نوع درمان اولیه علت فوت فرزندمان مشخص و جزئیات به اطلاع شهروند محترم رسیده است. رئیس اداره تعقیب کیفری، ما اعلام می کنیم که نظریه پزشکی قانونی “روی نمی شود”.
لازم به ذکر است که ما و وکلای منتخب قصد دخالت در پرونده های تخصصی پزشکی را نداریم و این امر را نفی دعوت از اساتید و پزشکان بنام به جلسه کمیسیون بررسی علل فوت مهسا نمی دانیم. و نفی تکلیف قانونی سازمان پزشکی قانونی کشور برعکس مطالبه اصلی همین است و در واقع غنا و اعتبار نظریه پزشکی قانونی را افزایش می دهد و در جامعه اعتماد ایجاد می کند و اعتماد قلبی را نیز ایجاد می کند. ما
در خاتمه آمادگی خود را برای وکالت خانواده در پرونده فوت مهسا به وکلا و وکلای محترم اعلام می داریم. ضمناً قدردانی می نماییم چون آقایان صالح نیکبخت و علی رضایی از بدو امر به عنوان وکیل دادگستری و محاکمه این پرونده انتخاب شده اند، در صورت داشتن نظر قانونی مراتب را به وکلای منتخب خانواده اطلاع دهند.

مژگان افتخاری، امجد امینی
مادر و پدر مهسا

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا