عمومی

به دنبال تشکیل اتحادیه همکاری ۶ جانبه در منطقه هستیم

با توجه به پایگاه داده پرتال پارسی ،
ظریف درباره عمق روابط استراتژیک بین تهران و مسکو اظهار داشت: در سفر ما با وزیر امور خارجه روسیه در مورد تحولات منطقه ، به ویژه مناقشه قره باغ ، برجام ، روابط دوجانبه و مسائل بین المللی از جمله مسائل بین المللی سوریه ، افغانستان و یمن “.

ظریف که قرار است پیش از روسیه به آذربایجان ، گرجستان ، ارمنستان و ترکیه سفر کند ، تأکید کرد که روابط ایران و روسیه به تداوم روابط دو کشور با وجود شیوع ویروس کرونا نیاز دارد. کمی مکث کنید.

وی گفت که در این سفر چندین هدف دیگر نیز داریم: یکی از آنها توسعه روابط استراتژیک بین ایران و روسیه است و دوم بررسی مسائل منطقه ای است.

وی گفت: “پس از بحران قره باغ و جنگ در منطقه ما ، این جنگ توسط فدراسیون روسیه و ولادیمیر پوتین متوقف شد و توافقاتی برای کشورهای منطقه از جمله ترانزیت و ترانزیت انجام شد.” حمل و نقل مهم است.

وی افزود: “ما دیدارهای خوبی با رئیس جمهور آذربایجان و الهام علی اف و دوستان آذربایجانی داشته ایم و امروز در حال گفتگو با روسیه هستیم.”

ظریف گفت: “در جلسه امروز در مورد اوضاع بین المللی ، شورای امنیت سازمان ملل و لزوم اجرای آن توسط همه طرفها و روسیه و البته سایر موارد مانند سوریه ، افغانستان و یمن بحث خواهیم کرد.”

وی گفت: “ما همیشه در موقعیت های مختلف با دوستان روسی بحث های مهمی داریم.” این دیدار در ارتباط با درگیری قره باغ و گفتگوهای شش جانبه و پنج جانبه مهم خواهد بود.

وی گفت: “با عزیمت ترامپ ، ما شرایط ویژه ای داریم که می توانیم مواضع خود را با روسیه آشتی دهیم.”

دکمه بازگشت به بالا