جامعه و خانواده

بهزیستی بدنبال کشف نقایص شنیداری در نوزادان

در سال 1998 ، یک متخصص مسئول برنامه غربالگری شنوایی نوزادان و نوزادان اداره بهزیستی استان تهران از شناسایی 128 نوزاد ناشنوا و کم شنوا در استان تهران خبر داد.

مرزی صباگ در مصاحبه با پرتال پارسی این به برنامه غربالگری ، تشخیص به موقع و برنامه کاهش شنوایی نوزادان و نوزادان سازمان بهزیستی اشاره دارد که هدف آن شناسایی موارد نقص شنوایی و اجرای مداخلات زودرس است. این برنامه شامل سه بخش است: غربالگری ، تشخیص و مداخله ، غربالگری باید تا یک ماه انجام شود ، تشخیص تا سه ماه و مداخله تا 6 ماه انجام شود.

وی گفت: ما با غربالگری نوزاد تازه متولد شده بدنبال نوزادان کم شنوا در یک گوش یا هر دو گوش هستیم. آنها موانع و مشکلاتی را در مهارت های ارتباطی و آموزشی ایجاد کرده اند که می تواند منجر به مشکلات حرفه ای و اجتماعی شود و خطر بیماری روانی را افزایش دهد.

یک کارشناس مسئول برنامه غربالگری شنوایی نوزاد و نوزاد اداره کل بهزیستی استان تهران گفت: درمان زودرس و زودرس مشکلات شنوایی مناسب تر و مقرون به صرفه تر از شروع درمان در مراحل بعدی و دیررس است. این به این دلیل است که کودکانی که پس از 6 ماه به سرعت و به خوبی شناسایی می شوند مهارت گفتاری و زبانی بهتری نسبت به کودکانی دارند که با مشکل تشخیص داده می شوند.

صباگ با اشاره به آمار غربالگری سال 1998 ، توضیح داد که در سال 1998 ، 100 هزار و 295 نوزاد توسط سازمان بهزیستی استان تهران غربالگری شدند ، از جمله 128 نوزاد ناشنوا و کم شنوا.

به گفته وی ، از هر 128 کودک ناشنوا یا کم شنوا شناسایی شده ، 10 نفر کاندیدای کاشت حلزون هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا