استان ها

بهره برداری از ترمینال مسافری فرودگاه کیش در تیرماه ۱۴۰۱

به گزارش خبرگزاری پرتال پارسی کیش، سعید پورزادی در گفت و گو با رسانه ها گفت: ساخت ترمینال جدید مسافربری فرودگاه بین المللی جزیره در تیرماه سال جاری به پایان می رسد. بر اساس استانداردهای بین المللی برای ساکنان و گردشگران، 42 هزار متر مربع زیربنا در چهار طبقه با ظرفیت 6 میلیون مسافر در سال ساخته می شود.

وی گفت: این پروژه در حال حاضر پیشرفت خوبی دارد و پیش بینی می شود تا 15 تا 20 سال آینده پس از تکمیل و راه اندازی، تمامی نیازهای مسافران داخلی را برطرف کند. راه اندازی اولیه و در این مرحله نواقص احتمالی آن برطرف می شود.

پورزادی با یادآوری اینکه یکی از اهداف ترمینال نصب ماشین آلات برای تست سیستم تهویه و سرمایش و رفع مشکلات احتمالی است، یادآور شد: طرح تعمیر ترمینال قدیمی پس از راه اندازی ترمینال مسافربری جدید در فرودگاه کیش اجرا می شود. در دستور کار بماند

در حال حاضر فرودگاه جزیره کیش که دارای چهار ترمینال، 2 باند موازی، 3650 متر طول و 45 متر عرض است، ظرفیت فرود و برچیدن هواپیماهای پهن پیکر را دارد و به طور متوسط ​​سالانه 2 میلیون مسافر را جابجا می کند.

بر اساس گزارشی که مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در اسفند 1300 منتشر کرد، فرودگاه کیش سومین فرودگاه بزرگ کشور است.

دکمه بازگشت به بالا