عمومی

بهبود فضای کسب و کار و چالش‌های صدور مجوز

عبدالرضا مصری گفت: “ما تقریباً 12 سال است که تلاش می کنیم مجوزها را ساده کنیم ، اما این امر محقق نشده است و هر بار موانع جدیدی بر اساس قوانین تصویب شده وجود دارد.”

مصری در مصاحبه با “امشب” گفت که موضوع ساده سازی مسیر تولید وزارت اقتصاد “هر هفته در کمیسیون ویژه ای برای حمایت از تولید و رفع موانع مطرح خواهد شد.”

وی با اشاره به وظایف اقتصادی دستگاه گفت: 10 سال است که ما از دولت می خواهیم لایحه ای را برای حذف قوانین بحث برانگیز تولید ارائه دهد. طرحی که مجلس پیشنهاد می کند نیز مورد انتقاد قوه مجریه قرار می گیرد.
یکی از اعضای کمیسیون ویژه پارلمانی برای حمایت از تولید گفت که مقامات اجرایی برای حذف موانع تولید باید قوانین تحریک کننده را برطرف کنند.
عبدالرضا مصری افزود: “اگر دستگاه ها و هر یک از این عوامل تولید نشوند ، لغو قوانین سنگین دشوار خواهد بود.”

وی با انتقاد از ناسازگاری برخی از موسسات و بانک ها در حل مشکل تولیدکنندگان و رفع موانع تولید ، گفت: جستجوی ما نتیجه ای نداشته است.
وی وزارت اقتصاد را مقصر این کاستی ها دانست و گفت: قانون اجرای سیاست های کلی ، ماده 44 ، سیزده سال پیش تصویب شد و دولت را موظف می کند انتقال شرایط را تسهیل کند.

پیش از این ، در تاریخ 9 دی ماه سال گذشته ، مجلس شورای اسلامی با نارضایتی از اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی در مورد مشکلات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه ، برای وزیر اقتصاد کارت زرد صادر کرد. و امور مالی.

مصری گفت: از زمان تصویب برنامه پنجم توسعه ، سازماندهی پروانه های تجاری ، لغو مجوزهای سنگین و تسهیل و تسریع در صدور مجوزهای لازم برای نهادهای اقتصادی از مهمترین موارد بوده است. این یک وحشت در صنعت بوده است ، اما با وجود تصویب بسیاری از قوانین و مقررات ، موضوع صدور مجوز مانع تولید می شود.

علی فیروزی ، رئیس مرکز ملی بهبود فضای کسب و کار در وزارت اقتصاد ، در مورد کارت زرد مجلس به فرهاد دیپسند ، وزیر اقتصاد گفت: “دلیل کارت زرد وزیر اقتصاد کارت مجلس بود.

رئیس مرکز ملی بهبود فضای کسب و کار در وزارت اقتصاد گفت: برخی از مناطق وزارت کشاورزی مانند معاون وزیر دام با تصویب شورای تنظیم مقررات برای صدور پروانه مرغ مخالف هستند. . «

وی با اشاره به متن قانون و تعیین کمیسیون تنظیم مقررات ایالتی برای حذف پروانه های تولید غیرضروری گفت: تاکنون 878 پروانه به طور کامل شناسایی و توسط دبیرخانه تنظیم مقررات بررسی شده است.
فیروزی با اشاره به سخنان وزیر اقتصاد در جلسه امروز (سه شنبه) مجلس درباره کاهش دوره صدور پروانه کسب از 100 به 7 روز ، فیروزی: سوال امروز در مورد دلایل عدم انطباق مجلس شورای اسلامی برای بهبود شفافیت ماده 7 مورد نیاز است

وی گفت: “طی دو سال گذشته ، تعداد مجوزهای فعالان بخش خصوصی به 400 مجوز کاهش یافته است ، بنابراین وزارت اقتصاد و دارایی اقدامات بسیار خوبی برای بهبود فضای کسب و کار انجام داده است.”

فیروزی گفت: “در واقع ، وزارت اقتصاد و دارایی زمان ثبت شرکت ها را از 72 روز به 72 ساعت کاهش داده است.”

خالدی ، مدیر كل اداره امور اقتصادی وزارت جهاد كشاورزی گفت كه تمام معیارهای فنی و بهداشتی لازم برای صدور پروانه تولید مرغ اصلاح شده است.

دکمه بازگشت به بالا