عمومی

بنکسی برگشته، این بار در اوکراین جنگ‌زده 

بنکسی هنرمندی است که در سراسر جهان به خاطر نقاشی های اعتراضی اش شناخته شده است، این بار او هنر خود را در اعتراض به جنگ بر روی دیوارهای اوکراین به نمایش گذاشت.

پرتال پارسی پلاس: اسطوره جهانی نقاشی خیابانی که چند روزی با هنر اعتراضی خود رسانه ها را به خود جلب کرد، به تازگی در اوکراین مشغول به کار شده است. اولین عکس از کار بنکسی در اوکراین دو هفته پیش منتشر شد و چند روز بعد در حساب اینستاگرام خود بنکسی تایید کرد که آثار جدیدی در اوکراین خلق کرده است.

این هنرمند ناشناخته اهل بریستول اخیرا تایید کرده است که هفت گرافیتی که در خرابه های مختلف در اوکراین ظاهر شده اند، کار او هستند.

بنکسی این بار به اوکراین بازگشت

پس از اینکه هفته گذشته سه اثر گرافیتی مشابه کارهای بنکسی در اوکراین پیدا شد، گمانه زنی ها مبنی بر حضور او در این کشور افزایش یافت. یکی از دیوارها چهره ای شبیه به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را نشان می دهد. در این عکس مردی در حین مسابقه جودو با پسر جوانی روی زمین می افتد. پوتین در این ورزش کمربند مشکی است. اثر دیگری نشان می دهد که دو کودک از یک مخزن فلزی به عنوان الیاف استفاده می کنند. سومین نقاشی دیواری که در ویرانه‌های ساختمان بمب‌گذاری شده نقاشی شده است، ژیمناستیک را در حال تعادل روی دست راست خود نشان می‌دهد.

بنکسی این بار به اوکراین بازگشت

بنکسی این بار به اوکراین بازگشت

بنکسی این بار به اوکراین بازگشت

علاوه بر این سه نقاشی، بنکسی اخیراً تأیید کرده است که صاحب چهار اثر دیگر است که در شهرهای مختلف اوکراین اجرا شده است. زنی با لباس رسمی با فر مو و ماسک گاز آماده خاموش کردن آتش با کپسول آتش نشانی است. مردی ریشو در حال حمام کردن و تصویری کنایه آمیز از کلاهک هسته ای که در پشت یک کامیون زرهی نصب شده است.

بنکسی این بار به اوکراین بازگشت

این آثار جدید اولین گرافیتی بنکسی در بیش از یک سال گذشته است. البته این اولین آثار بنکسی درباره جنگ اوکراین نیست. پیش از این، یکی از مهم ترین آثار ضد جنگ بنکسی، سربازان CND، با بیش از صد هزار دلار برای ارائه کمک های پزشکی به کودکان آسیب دیده از جنگ اوکراین به حراج گذاشته شده است. این نقاشی برای اولین بار در سال 2003 در مقابل ساختمان پارلمان لندن به عنوان اعتراض به جنگ عراق به نمایش درآمد.

رزومه نقاشی های ضد جنگ بنکسی قطعاً غنی است، او در سال 2005 برای نقاشی در سرزمین های اشغالی فلسطین به کرانه باختری رود اردن سفر کرد. در سال 2017، بنسی در افتتاحیه هتلی که رو به دیوار دیوار در بیت لحم بود، یکی از هنرمندانی بود که بر روی دیوار نقاشی کرد و به اشغال اسرائیل اعتراض کرد.

بنکسی این بار به اوکراین بازگشت

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا