عمومی

برگزاری کلاس های آمادگی دو زبانه برای ۸۰۰ نوآموز در استان همدان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حمیدرضا فتاحی ظهر یکشنبه اظهار داشت که برای بیش از 800 دانش آموز جدید در استان همدان کلاس های آمادگی دو زبانه برگزار می کند.

وی گفت: “این تابستان کلاس های دو زبانه برای بیش از 800 دانش آموز در مناطق سفید ، زرد و قرمز برگزار شد.

فتاحی افزود: هدف از برگزاری این کلاسها آمادگی برای دبستان ، یادگیری مفهوم ، بهبود نگرش مثبت دانش آموزان جدید به فارسی و کاهش اضطراب خانواده ها و کودکان غیر فارسی زبان در مقابل کتاب های درسی بود.

وی افزود: کلاس های مقدماتی یک ماهه (دو زبانه) به کودکان دارای زبان و لهجه غیر فارسی اجازه می دهد تا آموزش عادلانه بویژه در مناطق روستایی و توسعه نیافته دریافت کنند.

مدیرکل دفتر آموزش و پرورش استان همدان اعلام کرد: در سال تحصیلی جدید ، استان همدان انتشار مطالب آموزشی برای آموزش متوسطه را آغاز کرده است.

محمد پورداوود گفت: تولید برنامه های آموزش الکترونیکی و محتوای الکترونیکی برای مدارس متوسطه در استان همدان برای سال تحصیلی جدید در استودیوی الفبا آغاز شده است.

پورود افزود: محتوای آموزشی با مشارکت معلمان مدارس ابتدایی و متوسطه برای انواع دوره ها آماده است و این محتوا از طریق رادیو و تلویزیون ، فضای مجازی و سکوهای الکترونیکی مشخص شده بویژه شبکه شاد در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

دکمه بازگشت به بالا