ورزش و نشاط

برگزاری نشست کمیته فنی بدنسازی درباره رقابت‌های کاپ آسیا

به گزارش شفاف، جلسه کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با حضور رئیس فدراسیون، سرپرست دبیری، رئیس کمیته روابط بین الملل و اعضای کمیته فنی برگزار شد. ، در مورد مسابقات آینده تصمیم گیری شد. محمد نصیری، رئیس کمیته فنی گفت: در رابطه با مسابقات مقدماتی تیم ملی و همچنین جام ملت های آسیا به میزبانی ایران، با اعضای کمیته فنی و رئیس جمهور دیدار کردیم. فدراسیون». در خصوص انتخاب نفرات جام ملت های آسیا، کمیته فنی تصمیم گرفت تا در هر رده و در هر رشته نفرات اول و دوم مسابقات فیزیک و پرورش اندام تیم ملی در قزوین و ارومیه را انتخاب کند. شرکت در جام ملت های آسیا تیم های الف و ب.

وی گفت: افراد منتخب کمیته فنی بدون پرداخت ورودیه فدراسیون جهانی در این مسابقات شرکت می کنند و فدراسیون هزینه های آنها را به عنوان ملی پوش پرداخت می کند.

رئیس کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام همچنین گفت: با کمک رئیس فدراسیون برای حل مشکل جذب ورزشکاران سایر کشورها و ایجاد انگیزه برای ورزشکاران داخل و خارج کشور، اولین نفر در فیزیک جایزه نقدی دریافت خواهد کرد.

نصیری در خصوص حضور سایر ورزشکاران در جام ملت های آسیا گفت: با توجه به فرصت و امکان حضور بیشتر قهرمانان ایرانی، تصمیم بر این شد که جام ملت های آسیا آزادانه برگزار شود. البته به تعویق افتادن مسابقات قهرمانی آسیا 2022 از سوی فدراسیون جهانی و برگزاری این مسابقات در شهریورماه همه قهرمانان را مجبور به چنین تصمیمی برای محک زدن خود در جام ملت های آسیا کرد.

وی در خاتمه گفت: در این جلسه درباره قهرمانان بازمانده از مسابقات قهرمانی آسیا در لبنان تصمیم گیری شد و فرصت ویژه ای به این بستگان داده شد. بر اساس تصمیم کمیته ملی فنی آسیا، آنها می توانند در آزمون انتخابی خود برای مسابقات قهرمانی آسیا یا جام جهانی 2022 شرکت کنند و در صورت تایید کمیته فنی به عضویت تیم ملی درآیند. سرابی، دارویش و پیری در این جلسه حضور نداشتند.

دکمه بازگشت به بالا