عمومی

برگزاری بیش از ۵ هزار محاکمه الکترونیک در لرستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین، محمد رزم با بیان اینکه در شهریورماه سال ۹۸ تعداد پرونده های رسیدگی شده در دادسرای لرستان ۸۲ هزار و ۵۰۵ فقره بوده است، خاطرنشان کرد: تا پایان اسفندماه یک میلیون و ۴۰۰ میلیون و ۷۹۲ هزار و ۷۰ فقره پرونده تشکیل و تحویل دستگاه قضایی شده است. به منطقه اشاره کرد.

41 هزار پرونده در دادگستری لرستان در حال رسیدگی است

وی با بیان اینکه 832 هزار و 857 پرونده در مقابل 792 هزار پرونده مختومه و رسیدگی شد، گفت: علاوه بر پرونده های موجود، 40 هزار و 787 پرونده دیگر مختومه شد.

دادگاه عمومی لرستان اعلام کرد در حال حاضر 41 هزار پرونده در دادگستری لرستان در حال رسیدگی است.

مشارکت ۹۳ داور در لرستان

رزم با بیان اینکه امیدواریم 50 درصد این پرونده ها در سال 1401 مختومه شود، اضافه کرد: در سال 98 تعداد پرونده های اجرای احکام حقوقی و کیفری در استان 30 هزار و 25 فقره بود که از این تعداد 14 هزار و 526 فقره مختومه شد که اکنون 15 هزار و 400 فقره از این تعداد 50 پرونده است. درصد موارد در استان بسته شده است.

وی با اشاره به سمت های قضایی و اداری سال ۹۷ در دستگاه قضایی لرستان گفت: با اقدامات انجام شده در هفته گذشته ۹۳ سمت قضایی و ۴۳ شعبه مختلف قضایی به دستگاه قضایی لرستان اضافه شد.

رئیس کل دادگستری لرستان ادامه داد که طی این 2.5 سال مجوزهای هفت دادگاه عمومی در حوزه ویسیان، هرهان، زاغه، خاوه و ذلقی 3 نفر گرفتیم، افزود: در این مدت 53 داور در استان پذیرفته ایم و اکنون 260 داور در لرستان داریم.

انجام بیش از 5000 آزمون الکترونیکی

رزم با اشاره به راه اندازی سامانه آزمون الکترونیکی در لرستان افزود: در سال 1400 تعداد 5600 آزمون و آزمایش الکترونیکی در لرستان انجام شده است.

وی با اشاره به کشتار در استان تصریح کرد: با برنامه ریزی های ما به همراه سایر دستگاه ها 102 قاتل فراری را در سال های گذشته در استان دستگیر کرده ایم.

رفع تصرف بیش از 4000 هکتار از اراضی ملی

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به موضوع صلح و سازش در 59 قتل در استان گفت: بیش از 43 درصد پرونده های رسیدگی شده در شورای حل اختلاف منجر به صلح و سازش می شود.

رزم گفت: در حالی که در استان تصرف غیرمجاز اراضی ملی، منابع طبیعی و تغییر کاربری اراضی را احساس می کنیم، در سال های 98، 99 و 1400 چهار هزار و 570 هکتار از اراضی ملی را تخریب و تصرف کردیم. دارایی، مالیه، سرمایه گذاری چسباندن

دکمه بازگشت به بالا