جامعه و خانواده

بررسی هزینه و درآمد برج میلاد در بودجه۱۴۰۰شهرداری/تعویق در پرداخت حقوق پرسنل برج میلاد

طی 276مین جلسه شورای شهر تهران ، در نظر گرفتن هزینه و درآمد برج میلاد در بودجه سال آینده شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفت که در رابطه با آن تعویق کارکنان برج میلاد به مدت دو ماه.

به گزارش پرتال پارسی حجت نظری ، یکی از اعضای شورای شهر تهران ، هنگام بررسی بودجه سال آینده شهرداری تهران ، پیشنهاد حذف یادداشت H-1 را داد و گفت: مشخص نیست که وضعیت تاج تا کی ادامه دارد و اگر برج کریسمس را که سعی در انجام کار خود دارد مجبور به کسب درآمد کنیم ، در عمل انجام کاری که اکنون انجام می دهند دشوار است. برج میلاد زیرمجموعه شهرداری تهران است و بنابراین برای تأمین هزینه های عملیاتی آن باید یک عدد ارائه شود ، اما اگر اکنون می خواهیم درآمد را با این تعداد پیش بینی کنیم ، در واقع به برج میلاد اعتماد کرده ایم. در نتیجه ، با توجه به اینکه برج میلاد نمی تواند این درآمد را بدست آورد ، باید م “لفه “H” حذف شود.

مجید فراهانی به این پیشنهاد نظری اعتراض کرد و گفت: “این ماده همیشه در بودجه بوده است و تصمیم گرفته شد خطوط درآمد و هزینه برج میلاد در نظر گرفته شود.” برج میلاد برای تولید درآمد و هزینه ، درآمد خود را برای شفافیت در یک حساب خزانه سرمایه گذاری می کند و بخشی از هزینه های خود را برای تأمین آن دریافت می کند.

در ادامه جلسه ، محمدرضا جوادی یگان ، معاون اجتماعی شهرداری تهران گفت که درآمد برج کریسمس در سال جاری حدود 10 میلیارد تومان بوده است. سال گذشته که در کرونا وضعیتی نداشتیم ، درآمد آن حدود 80 میلیارد تومان بود. هزینه برج AD حدود 80 میلیارد جلد بود. اگر قرار باشد خسارت به عنوان درآمد در نظر گرفته شود ، عملاً برای تأمین هزینه ها کافی نیست. پیشنهاد ما این است که اگر نشان داده می شد که خسارتی پرداخت می شود که هیچ ارتباطی با درآمد برج ندارد ، در غیر این صورت ، حتی در صورت عدم وقایع بیماری کرونا ، برج میلاد برای پرداخت حقوق کارمندان خود مجبور به جمع آوری 300 میلیارد دلار بود.

وی افزود: پیشنهاد ما این است که یک خط غرامت داشته باشیم تا کارگران برج بتوانند حقوق خود را پرداخت کنند ، زیرا ما دو ماه است که قادر به پرداخت حقوق آنها نیستیم زیرا هیچ صف نیست.

در پایان جلسه ، بهار پیشنهاد اصلاح نوت 1 آروین A و هزینه های اولیه نگهداری از برج میلاد و شرکت برج میلاد را داد ، در حالی که محدودیت های توزیع تاج همچنان ادامه دارد. باید باشد

سید حسن رسولی ، یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران ، گفت که به دلیل بسته شدن درآمد ، پیشنهاد دکتر اگان امکان پذیر نیست. ما در بودجه سالهای گذشته ردیفی با موضوع درآمد و هزینه برج میلاد نداشتیم و امسال این مرحله برای اجرای اصل شفافیت برداشته شد.

سرانجام ، اعضای شورای شهر تهران با پیشنهاد بهاره آروین مبنی بر حفظ برج میلاد تا زمان تاجگذاری موافقت کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا