رویدادها و حوادث

بررسی دقیق و کامل در معاینه و کالبدگشایی از مهسا امینی انجام شد

سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص اقدامات این سازمان برای تعیین علت مرگ مهسا امینی اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش پرتال پارسی، به نقل از اداره کل روابط عمومی و روابط بین الملل سازمان کارشناس پزشکی قانونی کشور، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

اداره کل پزشکی قانونی استان تهران بلافاصله پس از دستور دادستان محترم تهران همکاران مجرب این سازمان را برای رسیدگی به این پرونده اعزام و در طی مراحل تشکیل در بیمارستان به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و اطلاع رسانی خواهد شد. کمیسیون تخصصی خبر فوت وی را دریافت کرد. با اطلاع از فوت متوفی به دستور مقام محترم قضایی تیمی از کارشناسان مجرب پزشکی قانونی تشکیل و جسد متوفی به سالن تشریح مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان تهران منتقل و معاینه فیزیکی انجام شد. انجام شده. و کالبد شکافی بر روی جسد متوفی انجام شد.

در این مورد بررسی جامع و کاملی از معاینه و جسد انجام شد، تمامی معیارها و شاخص های تعیین علت مرگ، اندام های خارجی و داخلی بدن بررسی و نمونه های لازم گرفته شد. از بافت ها و اندام های داخلی بدن و ارسال به آزمایشگاه های تخصصی با در نظر گرفتن نتایج معاینات و کالبد شکافی پس از دریافت نتایج تحقیقات پیشنهادی، محتوای پرونده بیمارستانی و مدارک پزشکی و همچنین نظریه تخصصی فیلدهای لازم در قالب کمیسیون ویژه پزشکی با دستور دادستان محترم مرکز استان تهران معاینه پزشکی قانونی به اداره کل ارسال و متعاقباً نسبت به تعیین علت آن اقدام خواهد شد. فوت کرده و نتیجه به مرجع محترم قضایی ارسال خواهد شد.

مهسا امینی دختر 22 ساله ای بود که چهارشنبه گذشته توسط نیروهای گشت ارشاد دستگیر شد و گفته می شود روز بازداشت در زندان وزارتی تهران دچار سکته مغزی شده است. کسری بعدازظهر جمعه در بیمارستان به کما رفت و درگذشت.

پلیس تهران روز پنجشنبه با تایید سکته قلبی مهسا امینی که توسط یکی از گشت‌های پلیس دستگیر شده بود، توضیح داد: خانمی برای توضیح و آموزش به یکی از کلانتری تهران بزرگ اعزام شد که ناگهان اعزام شد. به او.” او یک حمله قلبی ناگهانی داشت.

رئیس جمهور که برای شرکت در اجلاس شانگهای به ازبکستان رفته بود، به وزیر کشور دستور داد تا حادثه تلخ مهسا امینی را رصد و بررسی کند.

پیکر مهسا امینی امروز در شهر سکز تشییع شد. در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم علاوه بر خانواده و بستگان آن مرحوم، جمعی از مردم و تعدادی از مسئولان شهرستان ساکس شرکت داشتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا