جامعه و خانواده

بررسی انبارهای امدادی هلال احمر/ ترمیم موجودی ۲ انبار برای آمادگی در برابر سیل

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع سیل در چهار استان جنوبی کشور تا پایان هفته جاری، خواستار بازرسی مجدد از ذخایر کمک های سیل زده هلال احمر شد. – احیای موجودی استان های آسیب دیده و استان های تعیین شده و انبارهای کمک رسانی.

مهدی ولی پور در گفت وگو با پرتال پارسی. وی در خصوص فعالیت های سازمان امداد و نجات هلال احمر در پی پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع سیل در چهار استان سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و هرمزگان گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی احتمال وقوع سیل در این مناطق وجود دارد. تا آخرین روزهای هفته جاری در چهار استان کشور البته در روز گذشته در چند نقطه شاهد وقوع سیل بودیم که طی آن امدادگران به بیش از 300 نفر امدادرسانی کردند و بیش از 100 نفر را اسکان اضطراری دادند.

وی گفت: به محض اعلام هشدار قرمز هوا، امدادگران و تجهیزات امدادی سازمان امداد و نجات آماده باش هستند. همچنین یکی از کارهایی که بعد از اعلام هواشناسی انجام می دهیم بررسی موجودی انبارهای امدادی آن استان ها و برخی استان ها است.

ولی پور با بیان اینکه در این گونه موارد برای احیای موجودی اقلام امدادی لازم در انبارها اقداماتی انجام می شود، گفت: با بررسی های به عمل آمده، موجودی انبارهای امدادی در کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استان معین و استان هرمزگان انجام شد. بازسازی شد. خوشبختانه در سایر استان ها مشکلی برای انبارهای کمک وجود نداشت.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشورمان از آماده باش کامل نیروهای امدادی و امدادی خبر داد و گفت: خوشبختانه سیل خسارت چندانی نداشت و خوشبختانه تلفات جانی نداشت. با این حال امدادگران هلال احمر در آماده باش کامل هستند.

در این زمینه بخوانید: هشدار سیل و سیل ناگهانی

وی همچنین به شهروندان هشدار داد تا پایان هفته جاری در کنار رودخانه ها و مسیل ها مستقر نشوند و به هشدارها و توصیه های سیل توجه کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا