ورزش و نشاط

برداشت‌های غلطی از رفع تعلیق جودوی ایران شد/ ملزم به رعایت منشور کمیته بین المللی المپیک هستیم

به گزارش شفاف آرش میراسمایلی رئیس فدراسیون جودو ما در سخنرانی خود در مورد حکم دادگاه داوری ورزش در مورد تعلیق پرونده فدراسیون جودو ایران وی به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی گفت: موارد گسترده ای وجود دارد و متأسفانه این تصور وجود دارد که برخی افراد از این شرایط سو استفاده می کنند. من و مهدی علینژاد ، وکیل پرونده و معاون وزیر ورزش و جوانان ، یک جلسه دو ساعته ترتیب دادم تا پرونده را به طور دقیق بررسی کنیم.

وی افزود: در دادگاه داوری ورزش ما دو پرونده تشکیل شده است که یکی مربوط به اولین حکم صادره توسط کمیته انضباطی است و ما از آن تجدید نظر کرده ایم و دیگری حکم دائمی علیه تجدیدنظر دوم ماست.

دیگر فرصتی برای جلوگیری از جودوی ایران وجود ندارد

وی افزود: شکایت اصلی ما در مورد تعلیق جودوی ایران مربوط به تصمیم کمیته انضباطی برای لغو پیش شرط دادگاه داوری ورزشکاران و تعلیق فدراسیون بود. اکنون زمان توقف جودو در کشور ما اعلام نخواهد شد.

میراسماعیلی ادامه داد: پرونده به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو ارجاع می شود اما دادگاه داوری ورزشی به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو گفت که یک سال و نیم از پرونده گذشته است. میزان جرم و دوره تعلیق جودو در قوانین فدراسیون جهانی مشخص نشده است که طبق آن جودوی ایران نباید به مدت نامحدود تعلیق شود.

تصمیم دادگاه عالی ورزش یک پیروزی بزرگ برای ورزش ایران است

میراسماعیلی: “تصمیم در مورد شکایت من در مورد جودو به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو ارسال شده است و همه چیز به مشورت با فدراسیون جودو ما بستگی دارد.” این حکم برای ما یک پیروزی بزرگ است ، زیرا اولین پرونده بین المللی است که در دادگاه داوری ورزش ایران برنده شده است. در واقع ما در دفاع از مشروعیت جودوی ایران رای بسیار گسترده و جنجالی به دست آورده ایم.

تصورات غلطی در مورد لغو تعلیق جودو در کشور ما وجود داشت

وی با استناد به تفسیرهای مختلف از حکم CAS گفت: “مسئولیت این افراد روشن است ، اما باید بدانیم که وضعیت جودو ما به توصیه ما در جلسه کمیته انضباطی فدراسیون جودو بستگی دارد. در داخل یا خارج از کشور خدا را شکر ، رابطه بسیار خوبی است و همه چیز در این جلسه مشخص خواهد شد.

میراسماعیلی: هیچ زمانی برای تعلیق جودو اعلام نمی شود / ما باید از اساسنامه کمیته بین المللی المپیک پیروی کنیم

ما باید از قوانین IJF و کمیته بین المللی المپیک پیروی کنیم

رئیس فدراسیون جودو با بیان اینکه جودوی ایران موظف به رعایت قوانین بین المللی است اظهار داشت: احترام به منشور حقوق بین الملل المپیک در واقع بیانیه فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران است. ما بیان کردیم که رشته های ما برای تعامل با کمیته ملی المپیک و سایر فدراسیون ها با فدراسیون جهانی باید مطابق قانون کار کنند. ما علاوه بر پیوستن به منشور بین المللی المپیک ، به منشور فدراسیون جهانی جودو نیز پایبند هستیم.

وی گفت: “ما در آینده نزدیک حکمی 40 صفحه ای منتشر خواهیم کرد تا دوستان معاندین داخلی که می خواهند تعلیق جودو را تسهیل کنند با این رویداد آشنا شوند.” کمیته انضباطی فدراسیون جهانی هنوز تاریخی برای برگزاری این جلسه تعیین نکرده است اما مشخص است که تعلیق جودوی ایران برداشته شده است.

انتهای پیام /

دکمه بازگشت به بالا