عمومی

بخشنامه جدید مهریه و دردسر تازه برای خانواده‌های درگیر طلاق

تیراژ اخیراً به دادگاه ها توزیع شده است ثبت نام عروس ها وی درمورد شوهرانشان حکم داد: اگر زنی مهریه می خواهد ، “ابتدا باید به ثبت نام مردان و املاک و مستغلات مراجعه کند ، تا این زوجین بتوانند با توقیف اموال خود از حقوق قانونی خود به عنوان مهریه استفاده کنند.” در صورت عدم دستیابی به نتایج شناسایی و توقیف اموال بدهکار ، ثبت اسناد و املاک پس از 6 ماه از تاریخ درخواست اجرا ، به دادگاه ها گواهی صادر می کند. “با در نظر گرفتن وضعیت مالی بدهکار (شوهر) ، موضوع تقاضای زن بررسی و حکم مقتضی صادر خواهد شد.”

در این بخشنامه همچنین آمده است: “اگر نهاد مذكور ظرف دو ماه پس از درخواست اجرا ، املاك بدهكار را شناسایی و توقیف نكرده یا مفاد سند را ظرف مدت شش ماه اجرا نكرد ، بدهكار می تواند اعدام را به حالت تعلیق درآورد.” “مفاد سند باید به محاکم دادگستری ارسال شود.”

این بخشنامه در واکنش به انفجار فعلی قیمت طلا و سکه صادر شده است ، که مردان با بدهی خون را مجبور به پرداخت بسیاری از مشکلات از جمله کمک های سنگین مالی می کند و این که چرا زنان دارای بدهی از ضمانت اجرای قوی اسناد ناراضی هستند. ازدواج رسمی برای گرفتن عروس از شوهر بدهکار وجود ندارد. یکی از دلایل وضعیت نامناسب اجرای اسناد ازدواج توسط دادگاه های خانواده و مطالبه جهیزیه ، وخامت اوضاع اقتصادی بازار به ویژه عدم تعادل در بازار طلا است که به طور سنتی عروس بسیاری از زنان ایرانی بوده است. سرانجام ، به نظر نمی رسد بخشنامه اخیر دادگاه ها حق دریافت و بررسی مساعدت راسا را ​​داشته باشد. درعوض ، عروسها ، طلبكاران (زنان) به دفاتر ثبتي فرستاده مي شوند كه معمولاً با كمبود نيروي كار ، وسايل و ادارات روبرو هستند و در نتيجه اين بخش از مراجع قضايي به دادگاه هاي خانواده ثبت مي شود. اسناد رد و بدل می شوند و در نتیجه ، مشکلات این بخش از جامعه نه تنها کاهش نمی یابد ، بلکه با تمرکز در بخش دیگری از قوه قضائیه نیز حل نمی شود.

۴٧٢٣١

دکمه بازگشت به بالا