جامعه و خانواده

بحران کرونا و پرورش انعطاف‌پذیری کودکان

پرتال پارسی / خراسان رضوی پاملا دیویس ، نویسنده مقاله ، گفت: “مدتی است که مدارس مجازی ، فاصله جسمی و مسائل بهداشتی برای خانواده ها مشکل ساز شده است و بعضی از آنها را در معرض فروپاشی قرار داده است. بنابراین ، محققان روش هایی را برای افزایش امید و مقاومت کودکان در هنگام شیوع اپیدمی کووید پیشنهاد کرده اند.

به گزارش اخبار روانشناسی ، با شروع همه گیری Kovid-19 و افزایش تعداد مرگ و میر ، مسکن اجباری به واقعیت تبدیل شده است. معمولاً کودکان بسیار تحمل می کنند ، آنها تمایل دارند از بزرگسالان تقلید کنند. با توجه به این نکته ، والدین می توانند اقدامات زیر را برای افزایش مقاومت کودکان خود در روز تاج انجام دهند.

به کودکان هشدار دهید که می توانند سخت کار کنند

ممکن است یادآوری به کودکان اینکه زندگی با بیماری همه گیر دشوار است مفید باشد ، اما آنها کارهای سختی را در گذشته انجام داده اند.

وقتی شرایط از کنترل شما خارج شد به یاد داشته باشید و به کار با آنها فکر کنید ، اما همه چیز تمام شد.

به بچه ها یادآوری کنید وقتی دیگران به ما کمک می کنند کار سخت تر است.

ما به تنهایی نمی توانیم بر این اپیدمی غلبه کنیم ، اما قدرت زیادی داریم. این آخرین وظیفه دشواری نیست که فرزندان ما در زندگی با آن روبرو خواهند شد ، اما می توانیم با اطمینان بگوییم که در آینده به آنها قدرت مدیریت مشکلات دیگر را خواهد داد.

ناامیدی و امید دست به دست هم می دهد

گاهی اوقات ، با آرزوی امید و رفاه برای فرزندانمان ، ناخواسته غم و اندوه عمیقی را که این اپیدمی را رقم زده ، رد می کنیم. در عوض ، به این موارد فکر کنید که به طور منظم انجام می دهید تا به کودکان خود کمک کنید تا نگرانی های خود را شناسایی و بیان کنند.

برخی از افراد به دلیل بیماری اعضای خانواده یا دوستان خود را از دست داده اند و کودکان به راحتی می توانند این بیماری های اساسی را تشخیص دهند. بیرون رفتن و بیرون رفتن با دوستان ، پدربزرگ و مادربزرگ ، مدرسه رفتن و ورزش یا تفریح ​​کار آسانی نیست. به جای تصور امید و ناامیدی در یک درگیری ، فکر کنید که کودکان باید هر دو را با هم احساس کنند. با توجه به اینکه غم و شادی دست به دست هم می دهد ، ما باید به کودکان کمک کنیم تا در کنار چالش ها رشد کنند.

یک کتاب افسانه ای با موارد جدید ارائه دهید

یکی از راه های کمک به کودکان با غم و امید نوشتن کتاب داستان در مورد تجربیات فعلی آنها است. به عنوان مثال ، کودکان می توانند در آستانه کریسمس یا قبل یا بعد از شیوع مدرسه رفتن نقاشی بکشند. سپس از آنها بخواهید که پایان همه گیری را تصور کنند و اینکه زندگی آنها در آینده چگونه خواهد بود (که البته واقعیت دارد).

روش دیگر برای کمک به کودکان در ترکیب غم و امید انجام کارهای جدید است (سفرهای مجازی ، نه رو در رو).

به عنوان مثال ، وقت آن رسیده که برنامه های ورزشی مانند فوتبال را با بازی های خانوادگی هفتگی جایگزین کنید یا در حالی که کودک شما با دوستانش بازی می کند ، قصد آشپزی دارید.

مشکل اصلی این است که برخی موارد جدید برای خانواده ها ، مانند رویدادهای مجازی ، می تواند گذشته و همچنین این واقعیت را که آنها در معرض خطر انتقال ویروس نیستند ، به یاد آنها بیاورد.

پوشش رسانه ای و خبری را محدود کنید

کودکان بسیاری از اتفاقات را در اطراف خود می فهمند ، حتی اگر فکر کنیم آنها را نمی دانیم. به آنچه کودکان هنگام صحبت با تلفن یا گوش دادن به اخبار می شنوند توجه کنید.

اطمینان حاصل کنید که کودکانی که می توانند از تبلت و تلفن های هوشمند استفاده کنند به گزارش های خبری یا اخبار در شبکه های اجتماعی دسترسی ندارند. این ایده برای کودکان و بزرگسالان مفید است. کودکان استرس و اضطراب بزرگسالان را به راحتی درک می کنند. نمایشگاه ها و اخبار رسانه ها در آخر هفته یا تعطیلات را بررسی کنید.

به یاد داشته باشید که کوید -19 آسیب دیدگی کودکان و بزرگسالان است

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که Covid-19 یک تجربه منفی در دوران کودکی است و باید انتظار پاسخ های مناسب به این آسیب را داشت. برخی از کودکان با تغییرات رفتاری ، مشکلات خودتنظیمی ، واکنشهای عاطفی شدید یا عدم توانایی در انجام کارهای ساده یا تکالیف ، واکنش نشان می دهند.

ویژگی منحصر به فرد این اپیدمی ضربه عمومی است. این به این معنی است که کودکان و والدین همزمان آن را تجربه می کنند. آسیب های مفصلی در عمل دشوار پیوند فرصت های ویژه ای برای پیوند ایجاد می کند ، اما اگر برای والدین دشوار باشد ، می تواند به کودکان آسیب برساند. به همین دلیل ، برای پرستاران مهم است که تجربیات خود را بسازند. یکی از بهترین راههای مقابله با این مسئله این است که از انتهای لیست مواردی را که ارزش جنگیدن ندارند حذف کنید.

به یاد داشته باشید که مربیان قابل اعتماد فواید زیادی را برای کودکان به همراه دارند

بزرگسالان مومن به کودکان کمک می کنند تا خطرناکترین طوفان ها را طی کنند و برای چالش ها و چالش های آینده آماده شوند. با کمک به فرزندانمان در کنار هم احساس امید و ناامیدی می کنیم ، به آنها یادآوری می کنیم که آنها می توانند سخت کار کنند و فرصت هایی برای رشد آنها ایجاد کنند و همچنین فرصت های مثبتی را ایجاد کنیم که هرگز نمی توانیم با فرزندان خود داشته باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا