عمومی

با آتش بازی کنید، می‌سوزید!

براساس بانک اطلاعاتی پرتال پارسی ،
سخنگوی وزارت امور خارجه چین وزیر بهداشت آمریكا را به نادیده گرفتن رنج میلیون ها آمریکایی در نتیجه بیماری همه گیر كرونا و مسافرت به تایوان متهم كرد و به واشنگتن هشدار داد كه اگر همچنان با تایوان بازی كند و با آتش بازی كند ، می سوزد.

سفر وزیر بهداشت آمریكا به تایوان در میان اعتراضات مقامات چینی صورت گرفت و سخنگوی وزارت امور خارجه پكن به واشنگتن از عواقب شدید مداخله در تایوان هشدار داد.

الکس آذر وزیر بهداشت آمریكا روز یکشنبه در سفر سه روزه به تایوان با مقامات تایوانی دیدار كرد.

در مورد نگرش آمریكا نسبت به تایوان و وزیر امور خارجه دونالد ترامپ وزیر خارجه اخیر در تایوان ، ژائو لی جیانگ هشدار داد كه دخالت در امور تایوان به ایالات متحده آسیب می رساند.

یک مقام ارشد چینی از وزیر بهداشت ایالات متحده خواسته است به جای مسافرت به خارج از کشور ، بر اپیدمی کرونا در ایالات متحده متمرکز شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با رد با انتقاد از هشدارهای وزیر بهداشت آمریكا در مورد همه گیری كرونا در چین ، اظهار داشت كه وی از اظهارات وی در سفر به تایوان شگفت زده شد. ” “پیش از شروع شیوع بیماری همه گیر تاج در ایالات متحده کنترل نشده بود.”

ژائو لی جیانگ اضافه كرد: “رفتار (وزیر بهداشت آمریكا) اثبات دیگری است كه سیاستمداران آمریكا هنگام صحبت از تجارت سیاسی خودخواهانه به زندگی آمریکایی ها اهمیت نمی دهند.”

وی به ایالات متحده هشدار داد كه به مداخله در امور چین و تایوان ادامه دهد و گفت: “ایالات متحده نباید در مورد منافع اصلی چین پریشان شود.” “کسانی که با آتش بازی بازی می کنند می سوزند.”

الکس آذر وزیر بهداشت آمریكا روز یکشنبه در سفر سه روزه به تایوان با مقامات تایوانی دیدار كرد.

دولت چین ، تایوان را مطابق اصل یک چین واحد ، بخشی از قلمرو یکپارچه چین می داند و روابط ایالات متحده با تایوان و موضع گیری اش در مورد فروش اسلحه با این اصل مغایر است.

دولت آمریكا از سال 1979 به منظور رعایت اصول چینی روابط خود را با تایوان قطع كرد ، اما در سالهای اخیر اقداماتی نظیر فروش اسلحه به تایوان را انجام داده است.

دکمه بازگشت به بالا