عمومی

بانک‌ها منابع را به سمت تولید هدایت کنند

براساس بانک اطلاعاتی پرتال پارسی ،

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی که روسای 12 بانک دولتی و نیمه دولتی و نمایندگان بانک های غیر دولتی را برای بررسی مشکلات و چالش های سیستم بانکی دریافت کرده است ، از مدیران بانک ها خواست تا اولین کسانی باشند که اصلاح نظام بانکی را اصلاح و شروع به استفاده از حقوق بانکی می کنند.

رئیس قوه قضاییه از تلاش بانکها برای ایجاد شرایط برای معلولان و نیازمندان ، برای حل مشکلات زندگی مردم به ویژه در پی تاج گذاری قدردانی کرد. .

رئیسی با اشاره به ورشکستگی برخی بدهکاران بانکی که از بازپرداخت بدهی های خود امتناع ورزیدند ، آن را نمونه بارز یک جرم غیرقابل توصیف نامید و سیستم بانکی و دستگاه قضایی باید قاطعانه به این موضوع رسیدگی کرده و از سرقت وام گیرندگان پول ملت جلوگیری کنند. آنها برای جلوگیری از پرداخت بدهی خود از موارد دیگری به غیر از تعهدات خود استفاده کردند.

در این زمینه ، رئیس دادگاه بر لزوم تقویت روند اعتباربخشی و کنترل هزینه های تسهیلات تأکید کرد و گفت: باید مکانیسمی ایجاد شود تا افراد از منابع مختلف تسهیلات ارائه ندهند و مردم را از مسئولیت های خود آگاه سازند. با او موافقت کنید

رئیس دادگاه با تأکید بر لزوم سیاست بانکی صحیح برای هدایت منابع به سمت تولید ، رئیس دادگاه از مدیران بانکها خواست تا واحدهای تولیدی بسته یا نیمه بسته را که خریداری کرده اند راه‌اندازی کنند و آنها را در چرخه تولید قرار دهند.

مقام معظم رهبری گفت: رئیسی همچنین با تأکید بر لزوم احیای واحدهای تولیدی و کارخانجات متعلق به بانکها و بازگرداندن آنها به چرخه تولید ، تأکید کرد و افزود: بانک ها پس از خرید کارگاه یا کارخانه باید از همه منابع برای تقویت استفاده کنند. به ظرفیت تولید کشور کمک کنید.

بر این اساس ، رئیس دادگاه به رؤسای بانکها گفته است که در صورتی که دشمن سعی کند چرخه تولید کشور را از طریق تهدیدات ، تحریم ها و محدودیت ها متوقف کند ، باید جلوی دستیابی دشمن را بگیرد. از سیستم تولید حمایت کرده و سیاست های درست را در دستور کار قرار دهید تا منابع بانک ها به سمت تولید و توسعه اقتصاد ملی هدایت شود.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود از بانکها خواست تا خواسته های خود را رعایت کنند و از برخی بانک ها به دلیل عدم جمع آوری بدهی های خود انتقاد کرد. ما این کار را نمی کنیم و دستگاه قضایی ما را می خواهد.

رئیسی همچنین توجه خود را به بلوغ طولانی سیستم بانکی جلب کرد و گفت: کاهش پرداخت های تأخیر نیازمند تلاش زیادی از سوی بانک ها است.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم رعایت قانون ، که سیاست کلی ماده 44 را در مورد سهام بانکها اجرا می کند ، عنوان کرد: “براساس گزارش های موجود ، هفت بانک این قوانین را رعایت نکرده اند که این خلاف قانون است و باید رعایت شود.”

موارد دیگری که رئیس قوه قضائیه بر آن تمرکز کرده است ، از جمله اخذ شرایط بازپرداخت ، جلوگیری از رشد تعداد شعب بانکی و استانداردسازی آنها ، مورد توجه مدیران بانک قرار گرفت.

رئیسی همچنین با انتقاد از تثبیت دارایی ها ، منابع و سرمایه بانک ها به منظور دستیابی به بازده های بالای تورم اظهار داشت: بانک ها نباید با سرمایه گذاری و توزیع در بخش تولید ، درآمد خود را افزایش دهند ، زیرا منابع بی ثبات هستند.

وی با اشاره به نظارت بانکها برای کاهش تخلفات ، گفت: بانکها مستقیماً درگیر پول هستند و این برای فساد مفید است اما با تقویت نهادهای نظارتی داخلی می توان از این کار جلوگیری کرد. شدید

آقای رئیسی در گزارشی از سوی برخی از مدیران بانکها درباره منشأ خارجی فساد بانکی اظهار داشت: “بسیار مهم است که فساد در سیستم بانکی شروع نشود ، شما باید فساد را در خارج از سیستم تحت نظارت مداوم از بین ببرید و از خارج فساد جلوگیری کنید.” از طریق پنجره وارد شوید.

رئیس قوه قضاییه همچنین از بحث اصلاح سیستم بانکی پرهیز کرد و گفت: “دولت ها و مجالس همواره گفته اند که اصلاح سیستم بانکی در دستور کار آنها قرار خواهد گرفت ، اما برای برنامه ریزی عملی و عملیاتی ، بانک ها باید ابتکار عمل را بگیرند.”
آقای رئیسی گفت: اصلاح سیستم بانکی ناشی از تعامل مدیران بانکی و قانونگذاران است: “اصلاح سیستم بانکی باید از این جلسه آغاز شود و مدیران بانکها باید با استفاده از نظرات کارشناسان و مجلس و دولت راهی برای دستیابی به آن پیدا کنند.”

در پایان جلسه ، رئیس دادگاه از روسای بانکها خواست كه از مؤسسات قضایی و مالی برای حل مشكلات خود پشتیبانی كنند و به كارگروهی 5 نفره متشكل از نمایندگان بانك ، مسئولان شورای هماهنگی بانك و كارمندان دادگاه دستور داد. حمایت قضایی از سیستم بانکی.

سال گذشته پرداخت بیش از 359 هزار ریال بود
پیش از رئیس دادگاه ، آقای حسین زاده ، مدیر کل بانک ملی و آقای دبیر شورای هماهنگی امور ایالتی و بانکهای نیمه دولتی از فعالیت بانکها در زمینه کنترل و کاهش فساد و جرم ، با تمرکز بر معیشت مردم و توسعه تجارت خبر دادند. بانک ها گزارش وام دادند: بانک ها سال گذشته 359 هزار و 51 میلیارد ریال برای تسهیلات پرداخت کردند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد مشاغل کوچک و متوسط ​​که تجهیزات لازم برای پشتیبانی از بانک ها در سیستم تولید را دریافت کرده اند 21000 واحد است و گفت: سال گذشته 788 هزار وام ازدواج به جوانان پرداخت شده و در سه ماهه اول سال جاری 111 هزار زوج جوان. آنها از این فرصت ها استفاده کردند.

به گفته حسین زاده ، بانک ها 37 هزار میلیارد تومان در قالب سیل و امدادرسانی در برابر زلزله ، 23 هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات پشتیبانی در روزهای تاجگذاری و بیش از 51 هزار میلیارد تومان تهیه کرده اند. 63000 واحد تولیدی و گروههای تحت تأثیر توزیع شد.

وی با اشاره به 220 هزار کارمند بانک های دولتی و نیمه دولتی ، گفت: تعداد تخلفات در این بانک در سال گذشته به دلیل سفت شدن سیستم های کنترل داخلی ، به 2 درصد کاهش یافته است و او منبع بسیاری از تخلفات نبود. این سیستم بانکی است.

در این جلسه ، مدیران 5 بانک ابراز نگرانی ها و درخواست های خود را به روسای مراجع قضایی مبنی بر “ایجاد یک شورای نخبه برای مطالعه مسائل بانکی با مشارکت کارشناسان پزشکی قانونی و بین المللی برای تقویت درک ریسک بانکها” ، “افزایش دسترسی به بانکها” دادند. اطلاعات مربوط به صلاحیت های مالی و حرفه ای متقاضیان ، “کمک دادستانی به بازپرداخت مطالبات و بدهی های بدهی های فوق العاده بانکی” ، “شناسایی اختیارات اصلی برای رسیدگی به تخلفات بانکی برای جلوگیری از عود” و “کمک دادستان کل به عنوان عضو هیئت امنا” یکی از مهمترین موارد در پرداختن به موضوعات مربوط به تعامل بانک ها و صندوق بود.

دکمه بازگشت به بالا