استان ها

بازگشت ناوگروه ۷۰ نیروی دریایی پس از ۷۵۰۰ مایل دریانوردی در آبهای خلیج عدن

به گزارش خبرگزاری پرتال پارسی ، فرمانده منطقه یکم امامت در مراسم استقبال از ناوگان 70 نجف متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی سبلان و کشتی پشتیبانی “لاوان” که به سمت آبهای آزاد خلیج عدن و تنگه باب المندب حرکت می کرد ، شرکت کرد. جعفر تذکر ، هماهنگ کننده ارشد عقیدتی سیاستمداران آجا در استان هرمزگان و اداره عقیدتی سیاسی منطقه اول امام حجت الاسلام بهارلو ، فرمانده کارخانه های نجف دریادار فاضل نیا ، بهداشت را در بندرعباس رعایت کرد.
66 روز شنا در بیش از 7500 مایل
هفتادمین ناوگان شناسایی نیروی دریایی ارتش در طول ماموریت بیش از 66 روزه خود در آبهای بین المللی و بیش از 7500 مایل دریایی ، امروز با استقبال مسئولان نداجا در اسکله ناحیه 1 امامت فرود آمد.
دریادار دوم جعفر تذکر از ناوگان اطلاعاتی 70 ناوگان برای انجام مأموریت مطابق دستورات و اقدامات فرمانده معظم کل قوا استقبال و تشکر کرد. . باربری ارجمند ایرانی فعال و افتخارآمیز است.
منافع خود را از دست نمی دهیم
فرمانده منطقه یکم امامت با بیان اینکه کنترل و شناسایی کشتی های خارجی در آبهای بین المللی یکی از مهمترین وظایف ناوگان مستقر در خلیج عدن در کنار حفظ منافع و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران است ، اظهار داشت: ما از منافع خود خارج نخواهیم شد. ما با هیچ کشور یا نیرو خارجی در منطقه و فراتر از آن شوخی نمی کنیم و امنیت منافع ما خط قرمز ما است.
وی نقش خانواده های کارمندان نداجا را که به سفرهای طولانی اعزام شده اند ، مهم و اساسی دانست و افزود: در واقع حضور نیروی دریایی در آبهای آزاد به عنوان یک نیروی راهبردی نتیجه ایثار و فداکاری کارکنان و خانواده های آنها است.
حضور منظم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور پیروی از دستورات فرمانده کل قوا ، حفاظت از منافع جمهوری اسلامی ایران در آبهای دورافتاده ، برافراشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و خنثی سازی پروژه. امنیت شبکه های دریایی و حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران همیشه تأمین خواهد شد.
هدف از این مأموریت نیروی دریایی تأمین مسیرهای تجاری به خلیج عدن ایران و خلیج باب المندب و انتقال پیام صلح و دوستی ایران به سایر کشورهای حوزه خلیج عدن بود.

48

دکمه بازگشت به بالا