جامعه و خانواده

بازداشت ۲ پلیس‌نما در میدان آزادی / تیراندازی در شهرک‌غرب برای دستگیری سارقان منزل

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: دو مامور دستگیر، گروهی که اقدام به سرقت از منزلی در غرب تهران کرده بودند، تخریب و…

به گزارش پرتال پارسیسرهنگ جلیل موفایی به تشریح برخی از ماموریت های پیشگیرانه پلیس در شبانه روز گذشته پرداخت و گفت: یکی از این ماموریت ها دستگیری دو سارق ماموراناما بود که با خودنمایی به عنوان مامور پلیس ما قصد اخاذی از شهروندان را داشتند.

وی در خصوص جزئیات دستگیری این افراد گفت: روز گذشته گروه ضربت 135 کلانتری آزادی در حال گشت زنی در محدوده میدان آزادی بودند که به دو مرد با لباس پلیس مشکوک شدند و رفتار آنها را مشاهده کردند. ناچیز.. ماموران انتظامی در بررسی رفتار افراد مذکور متوجه شدند این افراد پلیس نبوده و با سوء استفاده از لباس فرم و سلب عنوان پلیسی از شهروندان اقدام به زورگیری و سرقت کرده اند.

موکوفهی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات انجام شده مقادیر زیادی ادوات و ادوات و همچنین مقداری ادوات نظامی کشف و ضبط کردند، گفت: متهم در بازجویی های اولیه به چندین فقره سرقت و زورگیری که به گفته وی جرم بوده اعتراف کرد. یونیفورم پلیس تهیه کرده و به شکل مامور در آمده و از شهروندان اخاذی می کند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به بررسی سوابق این دو متهم گفت: این افراد سابقه سرقت داشته و قبلا نیز دستگیر شده بودند.

انهدام گروهی از سارقان خانه در شهر گرب

موکوفهی همچنین از انهدام گروهی از سارقان منزل خبر داد و جزئیات آن را تشریح کرد و گفت: گشت کلانتری این کلانتری در پی دریافت خبری مبنی بر حضور چند نفر مشکوک در یک منطقه مسکونی در محله شهرک گرب. وی در مدت کوتاهی به محل رسید و عملیات متوقف کردن سارقان را آغاز کرد.

وی گفت: سارقان اصلی در تحقیقات اولیه داخل ساختمان بودند که ماموران انتظامی با شکستن قفل درب دو متهم را در داخل ساختمان بازداشت کردند. دو همدست دیگر این افراد با دیدن ماموران متواری شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: با هوشیاری ماموران، سارقان فراری پس از تعقیب و گریز و شلیک گلوله پلیس و همچنین بسیاری از اقلام مسروقه از قبیل گوشی موبایل و تیرهای رزمی دستگیر و دستگیر شدند. و دیگران در آنها یافت می شود. چهار متهم 23 تا 30 ساله و دوران محکومیت خود پس از انتقال به کلانتری به ارتکاب هفت فقره سرقت مشابه با همکاری یکدیگر اعتراف کردند. در نهایت برای این افراد پرونده تشکیل شد و تحقیقات تکمیلی برای مشخص شدن شرایط پرونده و جرایم احتمالی متهم در حال انجام است.

موکوفهی پرونده دیگری را مربوط به کشف 15 حلقه لاستیک مسروقه دانست و گفت: با کسب اطلاعاتی مبنی بر خرید و فروش لاستیک های مسروقه در منطقه سلیمانیه، رسیدگی به این موضوع در دستور کار این اداره عملیات پلیسی قرار گرفت. ایستگاه، و مطالعه میدانی در این منطقه آغاز شد.

وی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات و بازرسی های پلیسی متهم و مخفیگاه وی را شناسایی کردند، گفت: اکیپی از ماموران پلیس با کسب اجازه از دادگاه در عملیاتی هماهنگ به مخفیگاه متهم رفته و وی را دستگیر کردند. در تحقیقات اولیه بیش از 15 حلقه لاستیک مسروقه را کشف و به کلانتری تحویل دادند. این مرد 34 ساله در تحقیقات مقدماتی جرم خود و متهم به خرید و فروش اموال مسروقه در اطراف سلیمانیه است و کارشناسان ارزش اموال کشف شده را 500 میلیون ریال اعلام کرده اند.

انهدام باند سرقت خودرو در ولیعصر

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از انهدام گروهی از سارقان خودرو در ولیعصر تهران خبر داد. دستور کار کارگروه نیروی انتظامی شهرستان ولیعصر.

وی ساعات حضور سارقان و محل احتمالی آنها را با بررسی این سرقت ها مشخص کرد و گفت: چندین گروه ضربت متشکل از ماموران مجرب پلیس بدون توجه در این مکان ها فعال شدند. سرانجام یکی از گروه ها متوجه می شود که سارقان با یک دستگاه خودروی پراید با پلاک های تقلبی و سه نفر سرنشین وارد یکی از خیابان ها شده و قصد سرقت خودروی دیگری را دارند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به آغاز تعقیب و گریز پلیس با این افراد خاطرنشان کرد: ماموران طی یک تعقیب و گریز 10 دقیقه ای خودرو سارقان را متوقف و هر سه نفر را دستگیر و به مقر پلیس منتقل کردند. . همچنین داخل خودروی آنان نیز بررسی شد که طی آن مقداری از اقلام مسروقه از خودروهای مسروقه شناسایی و ضبط شد.

وی با تمرکز بر اینکه متهمان در تحقیقات اولیه به جرم مشکوک و سرقت اقلام داخل خودرو اعتراف کردند، گفت: در حال حاضر 10 نفر به عنوان اموال مفقودی شناسایی شدند و تحقیقات ادامه دارد. همچنین برای متهم پرونده تشکیل شد.

فروشنده گوشی موبایل قاچاقچی دستگیر شد

وی از کشف پنج گوشی آیفون قاچاق در شمال تهران و از یک مغازه در میدان تجریش خبر داد و افزود: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را سه میلیارد ریال اعلام کردند. ماموران پس از دریافت خبری مبنی بر نگهداری تعداد زیادی گوشی تلفن همراه قاچاق و غیرمجاز در یک مغازه موبایل فروشی واقع در میدان تجریش، با کسب مجوز قضایی راهی منزل متهم شدند. در ادامه مخفیگاه و عملیات غافلگیرانه متهمان دستگیر و در تحقیقات از آنان پنج دستگاه گوشی آیفون 14 و محموله قاچاق که بدون مجوز قانونی وارد کشور شده بود کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهم 37 ساله در تحقیقات اولیه به جرم نگهداری و توزیع گوشی تلفن همراه قاچاق در پوشش فروشنده گوشی تلفن همراه در تهران اعتراف کرد. کارشناسان ارزش اموال کشف شده را تا سه میلیارد ریال اعلام کرده اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا