عمومی

باران، آب خوزستان را شکلاتی کرد / آب غدیر و چالشی جدید – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین; گروه استان ها: اولین بارندگی های پاییزی در استان خوزستان بار دیگر مشکلاتی را ایجاد کرده و این بار آب شرب برخی شهرهای خوزستان را گل آلود کرده است. این وضعیت باعث شد اهالی نتوانند از شبکه آبرسانی استفاده کنند و با مشکل مواجه شوند.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس از ناهماهنگی شرکت آب و فاضلاب استان با سازمان آب و برق خوزستان گلایه کرد و از حل مشکل گل آلود آب اهواز خبر داد. تا جمعه شب حل شد

سید کریم حسینی در گفتگو با خبرنگار آنلاین گفت: آب شرب از روز جمعه در شهر اهواز گل آلود شده و این مشکل به دلیل مغایرت آفافا با سازمان آب و برق خوزستان به وجود آمده است.

وی افزود: آب غدیر پمپاژ شده به اهواز بر اثر اولین بارندگی گل آلود و متعاقبا متوقف شد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس تصریح کرد: در حال حاضر آب شرب مردم اهواز از رودخانه کارون گرفته می شود و آن آب تصفیه می شود.

شکلات آب باران خوزستان/ آب غدیر و تستی جدید

حسینی با اشاره به هشدار مهمی به مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان و مدیرعامل سازمان آب و برق این استان خاطرنشان کرد: در صورت تکرار این مشکل از طریق وزیر نیرو پیگیری و یا حتی سوال خواهیم کرد. .

آب اهواز عاری از هرگونه آلودگی است

رئیس مرکز بهداشت خوزستان در عین حال با بیان اینکه تقویت کنترل کیفی آب شرب سه شهر دیگر در دستور کار قرار گرفته است، گفت: تاکنون هیچ گونه آلودگی میکروبی در آب اهواز ثبت نشده است. .

پژمان بختیاری نیا جمعه در جلسه ویژه بازرسی آب شهرستان های اهواز، حمیدیه، خوزه و دشت آزادگان که در اهواز برگزار شد، گفت: با توجه به حساسیت موضوع بهداشت آب، پایش کیفیت آب ادامه دارد. با دقت، به عنوان مثال، حذف دائمی انجام می شود.

وی افزود: پس از بارندگی های اخیر از بامداد پنجشنبه 21 آبان ماه 1401 در برخی از مناطق استان شاهد توزیع آب های به شدت کدر و بدبو بودیم که بلافاصله پس از مشاهده این مشکل نمونه های میکروبی، کلر سنجی و کدورت سنجی آب در شبکه توزیع انجام شد و شبانه روز به بازرسان بهداشتی محیط زیست شهرستان های مذکور اطلاع رسانی شد.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: هیچ گونه آلودگی میکروبی در نمونه های گرفته شده تاکنون ثبت نشده است. با این حال از شرکت آب و فاضلاب خواستیم تا علت گل‌آلودگی شبکه توزیع آب را به اطلاع ساکنان شهرهای اهواز، حمیدیه، هکیزه و دشت آزادگان برسانند و اقدامات لازم در خصوص مخازن آب خانگی و پیشگیری را به آنها آموزش دهند. اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار یک حادثه مشابه

وی با تاکید بر تامین آب آشامیدنی سالم از سوی مسئولان، افزود: مدیران آبفای استان در آخرین تماس اعلام کردند که از روز جمعه مشکل حل شده و شاهد رفع مشکل در شبکه توزیع آب خواهیم بود. از این شهرها

علت گل آلود شدن آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان درباره علت گل آلود شدن آب اهواز و زمان تعمیر آن در شامگاه جمعه گفت: ساعت چهار بامداد پنجشنبه متوجه تشکیل لایه ای کف مانند شدیم. با کدورت بسیار بالا در منابع آب و در ساعت هفت صبح این پدیده در تصفیه خانه ها نیز مشاهده شد.

محمدرضا کرمی نژاد افزود: آزمایش های مختلفی برای خنثی سازی این لایه و حذف آن در زمان ته نشینی و انعقاد انجام دادیم اما در ساعت 10 صبح به این نتیجه رسیدیم که این لایه کف آلود قابل حذف نیست.

کرمی نژاد ادامه داد: سپس تصمیم گرفتیم میزان مصرف آب را 50 درصد کاهش دهیم اما با این اقدام برخی از مناطق اهواز دچار کم آبی شدند اما پس از گذشت حدود 6 ساعت از این پدیده، آب کمتر کدورت و قابل استفاده شد. ، و تمام مخازن و منابع آب را شسته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان افزود: از ساعت 3 بامداد روز جمعه 21 آبان ماه خط آب و آبرسانی مجددا برقرار و مشکل برطرف شد.

شکلات آب باران خوزستان/ آب غدیر و تستی جدید

این مسئول با اشاره به اینکه برخی از مناطق اهواز همچنان کم آب بوده و هوا ابری است، گفت: مخازن آب هنگام بارندگی نوسان دارند به طوری که تا روز پنجشنبه کدورت آب در شیبان 3000 و در اهواز 14000 و امروز شنبه آبان است. 14، شاهد کاهش قابل توجهی در این تاری هستیم.

کرمی نژاد گفت: برای شست و شوی منابع آب و کاهش کدورت آب از مواد شیمیایی مختلفی استفاده می شود، اما با پمپاژ آب سعی داریم آب را به مناطقی که دچار کم آبی هستند برسانیم، البته کیفیت آب خوب نیست. .

به گفته وی؛ بیشترین مصرف آب در تاسیسات آبرسانی غدیر و کمترین مصرف مربوط به تصفیه خانه کارون است و تلاش می شود تا آب باکیفیت تامین شود.

کرمی نژاد در پایان با عذرخواهی از شهروندان به دلیل مشکلاتی که معمولاً پس از اولین بارندگی ها پیش می آید، افزود: برای رفع مشکل به صورت شبانه روزی تلاش می کنیم و پیش بینی می شود این مشکل وجود نداشته باشد و یا شدت بیشتری نداشته باشد. در باران بعدی کمتر.» خواهد بود.

به گزارش خبرنگار آنلاین، مشکلات تامین آب خوزستان پایان ناپذیر به نظر می رسد، حتی پروژه آبرسانی غدیر که اخیرا توسط رئیس جمهور افتتاح شد، امیدی به آب پایدار و باکیفیت کرده است. مردم خوزستان اما این پروژه چالش جدیدی هم دارد و این بار مشکلات از جای دیگری شروع شد.

دکمه بازگشت به بالا