جامعه و خانواده

اهالی «سرکلاته» کردکوی در شوک قبوض نجومی آب/ مردم: خرید آب معدنی به‌صرفه‌تر است

پرتال پارسی/ گلستان با ادامه صدور قبوض نجومی آب برای مشترکان روستای سرکلاته کردکوی به نظر می رسد این مشکل از سر اهالی این روستا بر طرف نمی شود.

سال گذشته موضوع پرداخت نجومی آب باعث ناراحتی برخی از مشترکان روستای سرکلاته کردکوی شد و قبض آب از 400 هزار به بیش از یک میلیون تنگه ساکنان این روستا را شوکه کرد.

در آن زمان مدیران شرکت کانال آب گلستان یکی از دلایل افزایش قیمت آب را بی ثباتی شهرک ها عنوان کردند. دلیل آن برای اهالی روستا قانع کننده نبود و بسیاری از مشترکان اذعان داشتند که قبض صادر شده 10 برابر مصرف معمول آنها بوده است.

به نظر می رسد این مشکل همچنان اهالی روستای سرکلات کردکوی را آزار می دهد و اهالی این روستا از صدور قبوض نجومی آب در سال جاری گلایه دارند و منتظر حل این مشکل از سوی مسئولان هستند.

روستاییان می گویند وقتی با قطعی روزانه آب مواجه می شوند، صدور قبوض با چنین قیمتی بی انصافی است.

از طرفی وقتی چنین شرایطی در روستاها پیش می آید، قطعاً شهرداران با چنین دستور اکیدی مردم را از روستا بیرون می کنند و همیشه به اهالی روستا می گویند به دلیل پیشرفت سریع روستا در روستا بمانند.

زمانی که یکی از اهالی روستای سرکلاته کردکوی از گرانی آب گلایه کرد، گفت: به عنوان یکی از اهالی این روستا فکر می کنم خرید آب معدنی برای مصرف روزانه مقرون به صرفه تر و ارزان تر از پرداخت هزینه است. حساب های نجومی

وی ادامه داد: بارها مشکل خود را به کارکنان آب و فاضلاب کردکوی و حتی شهردار این شهر مطرح کردیم اما در پاسخ می گویند خانه شما محل سکونت موقت است که این دلایل مطرح شد. وقتی اینجا به دنیا آمدم در روستا به کشاورزی مشغولیم.

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان گلستان گفت: برخی از کاربری های غیر خانگی مسکن و سکونت موقت است و اگر شخصی در روستای خود خانه داشته باشد و گهگاه به آن مراجعه کند، اقامتگاه یا سکونت دائمی محسوب می شود. تعرفه آن بسته به محل اقامت غیر دائم محاسبه می شود.

اردشیر سلطانیان در این باره به خبرنگار پرتال پارسی گفت: اهالی شکایت کننده از هزینه آب از جمله افرادی هستند که به صورت موقت در این روستا زندگی می کنند، این افراد در شهر یا روستا خانه دارند اما از قسمت مسکونی روستا استفاده می کنند. ماندن.

وی با بیان اینکه یک مشترک نمی تواند از دو یارانه آب بهره مند شود، گفت: امکان ندارد فردی در گرگان یا هر شهر دیگری سکونت داشته باشد و از یارانه آب استفاده کند و همچنین در روستا زندگی کند و در حالت دوم از چنین امتیازی بهره مند شود. محل زندگی نامنظم محسوب می شود.

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب گلستان: قیمت برای افرادی که تا 6 مترمکعب آب مصرف می کنند 3000 تومان و مصرف کنندگان بالای 6 مترمکعب برای هر متر مکعب 16800 تومان محاسبه می شود. متر خواهد بود

سلطانیان با اشاره به شکایت مستاجرینی که حسابشان به عنوان اقامتگاه موقت درج شده است، افزود: این قانون شامل مستاجران نمی شود، اما در دو مورد اعتراض به ما اعلام شد که فرد مورد نظر در خانه نبوده و در بررسی های ما مشخص شد که آب نشتی دارد. . متر این اتصال 6 بود. ماه گذشته خوانده نشد.

وی با بیان اینکه 18 هزار و 500 مشترک در استان گلستان مسکن موقت دارند، به بحث خرید و فروش آب در برخی روستاها اشاره کرد. متخلف جریمه می شود و شخص به دادگاه معرفی می شود.

معاون خدمات و درآمدهای مشترکین شرکت آب و فاضلاب گلستان تعداد مشترکان شهری استان گلستان را 310 هزار و تعداد مشترکان روستایی را 230 هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش پرتال پارسی، به نظر می رسد این سیاست آب و فاضلاب در تعرفه های نامنظم آب سکونتگاه ها در شرایطی که مردم از فشارهای تورمی و گرانی زندگی متحمل می شوند، کلید آوارگی مردم از شهرک ها باشد. .
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا