عمومی

انتقال خون و سازمان اورژانس یزد تفاهمنامه همکاری امضا کردند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، رئیس اداره انتقال خون منطقه یزد شامگاه چهارشنبه در نشست امضای تفاهم نامه بین اورژانس منطقه یزد و اداره انتقال خون اظهار داشت: با ایجاد تفاهم نامه فیما بین اورژانس و انتقال خون استان یزد، این تفاهم نامه انجام شد. سازمان انتقال خون استان و سازمان اورژانس استان، تمهیدات لازم برای انتقال خون به بیماران در اسرع وقت انجام می شود و در مواقع بحران و حوادث زمان داده می شود و بیماران در اسرع وقت خون را به عنوان عنصر حیات دریافت می کنند.

سید محمدرضا آقایی میبدی با بیان اینکه با اجرای این تفاهم نامه بانک خون پیش بیمارستانی و اورژانسی در یزد ایجاد می شود، افزود: بر اساس تفاهم نامه اورژانس کشور و سازمان انتقال خون کشور، تفاهم نامه استانی منعقد می شود. بین سازمان اورژانس استان و اداره کل انتقال خون یزد در خصوص ایجاد بانک خون پیش بیمارستانی و اورژانس به توافق رسید.

وی بیان کرد: بر اساس این تفاهم، بیماران در صورت نیاز به خون در شرایط بحران یا بلایا با رصد نکات علمی و فنی و زمان ارسال خون به تمامی بیمارستان های استان به ویژه شهرستان ها در اورژانس خون دریافت می کنند. در بحران و بلایا با کمک آمبولانس هوایی کاهش می یابد.

رئیس اداره کل انتقال خون یزد گفت: اکنون بیمارستان های استان در هر زمان و در زمان کوتاه 100 درصد خون مورد نیاز را دریافت می کنند و مسئولیت انتقال خون در تمام ساعات شبانه روز به صورت 100 درصد است. در استان و در کوتاه ترین زمان ممکن با آگاهی، زمان تحویل خون کاهش یافته و دامنه خدمات انتقال خون در اورژانس گسترش می یابد. دوره بحران و بلایا

دکمه بازگشت به بالا