عمومی

انتقاد از وضعیت عمران شهری خرم‌آباد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین، امام علی (ع) روز سه شنبه در جمع اعضای شورای اسلامی شهر خرم آباد با بیان اینکه حجت الاسلام سیداحمدرضا شاهروحیع) یکی از خصوصیات مؤمنان و متقیان این است که در نظر آنان خداوند بزرگ و غیر خداست.

وی درباره شهادت 30 خرداد و دکتر چمران گفت: او دانشمندی بود که از معتبرترین دانشگاه جهان فارغ التحصیل شد. تحصیلات رفاه و آسایش برای او فراهم شد، اما واقعیت بندگی او را مجبور کرد از آنجا به مصر و لبنان و ایران هجرت کند و در ایران تحت اطاعت امام راحل قرار گرفت. دهلایه به شهادت می رسد.

نماینده ولی فقیه در لرستان بر لزوم تکلیف تاکید کرد: موضوع اصلی همه کار ما این است که خداوند در نظر ما بزرگ و در نظر ما کوچک است جز خدا که در این صورت همه مسائل حل می شود.

لزوم همکاری با مدیریت شهری

حجت الاسلام شاهروحی با اشاره به تلاش شورای شهر و شهرداری ادامه داد: سابقه شهرداری در خرم آباد یک قرن قدمت دارد، البته در ابتدای تاسیس شهرداری خدمات رسانی به دو منطقه بزرگ خرم آباد محدود می شد. گسترش شهر از نظر کمی و کیفی این خدمات گسترش یافته است.

وی با اشاره به حوزه های مختلف فعالیت شهرداری گفت: قانون اساسی 34 ماده و 9 اخطار به شورای شهر های اسلامی ارائه کرده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه این کارها سخت و طاقت فرسا است، از سوی دیگر احساس مسئولیت نسبت به همسایه باید در ذهن همه مردم باشد و شهر را خانه خود بدانیم. شهرداری ها در توسعه شهر.

حجت الاسلام شاهروحی بر لزوم همکاری با مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: «اگر پرداخت نشود، مدیریت شهری قادر به انجام آن نخواهد بود.

نباید ذات شهر را فدای برخی مسائل کنیم

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره تاریخ و تمدن لرستان و شهر خرم آباد گفت: بر اساس کاوش های انجام شده، لرستان یکی از نخستین سکونتگاه های بشر، آثار باستانی مانند آسمان است. الافلاکپل شکسته، تندباد، سنگ کتیبه ای و … تاریخ و تمدن لرستان و خرم آباد را شرح می دهد.

سخنگوی ولی فقیه در لرستان گفت: حوادث تاریخی در مرکز استان رخ داده که به این مجموعه ها آسیب وارد کرده است.

حجت الاسلام شاهروحی درباره ظرفیت های طبیعی و تاریخی خرم آباد گفت: در صورت توجه به این فرصت ها شاهد تبلیغات فرهنگی در خرم آباد خواهیم بود و انتظار می رود شورای اسلامی شهر خرم آباد و شهرداری ضوابط و مقررات داخلی را مورد بازنگری قرار دهند.

وی تاکید کرد که برخی مسائل را نباید فدای شهر کرد.

سخنگوی مقام معظم رهبری در لرستان گفت: در کارهای انجام شده به آینده نگاه کنید.

جلب اعتماد مردم ضروری است

حجت الاسلام شاهروحی در ادامه با بیان اینکه طبق آمار در کشور یک هزار و 300 شهرداری وجود دارد و تعداد افراد شاغل در شهرداری ها حدود 300 هزار نفر است و در حوزه شوراهای اسلامی شهر و روستا کشوری شده است، ادامه داد:

وی تشکیل شوراهای اسلامی شهرداری ها، دهیاری ها، شهرها و دهیاری ها به عنوان فرمانداران خدمات عمومی و بخشی از امور شهری و روستایی را در خدمت به رفاه و آسایش مردم موثر دانست. اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی به شوراهای اسلامی شهر و شهرداری که طی سالیان متمادی آسیب دیده است.

سخنگوی رهبر معنوی لوئیزیانا گفت: ما همچنین باید به کمبودها و ناامنی ها و نارضایتی مردمی که باعث این آسیب ها شده است رسیدگی کنیم.

حجت الاسلام شاهروحی با تاکید بر اینکه جلب رضایت مردم یک اصل اساسی در همه سازمان ها و ادارات است، افزود: رضایت و اعتماد مردم آسیب دیده و شهرداران و شوراهای اسلامی باید کار و فعالیت متقابل خود را معطوف مردم و گذشته کند. ” برای جبران.

شوراها حق دخالت در عزل و تأسیس شهرداری ها را ندارند

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: بر اساس مفاد ماده 82 قانون «در مورد تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، اعضای شورا و بستگان اول آنها» حق معامله با شهرداری ها، سازمان ها و شرکت ها را ندارند، افزود: انعقاد هرگونه قرارداد با آنها ممنوع است، در غیر این صورت در صورت فسخ قرارداد و سلب صلاحیت، پرونده به مرجع ذیصلاح ارجاع شود. شورا. قدرت.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 82 این قانون، اعضای شورا حق دخالت در انتصاب و عزل کارکنان شهرداری ها، شرکت ها یا شرکت های تابعه و شرکت های تابعه را ندارند.

حجت الاسلام شاهروحی با تاکید بر اینکه شرکت اعضای شورای شهر در مزایده ها، مناقصات شهرداری ها و دستگاه های دولتی جرم مستقیم و غیرمستقیم است، ادامه داد: اعضای شورا ممنوع هستند.

وی گفت: بر اساس رسیدگی به تخلفات، تخلفات ساختمانی، کمیسیون ماده 100 و دخالت در مزایده، سوء استفاده از اطلاعات طرح تفصیلی، دریافت حقوق یا پاداش از شهرداری ها از مهمترین تخلفات شوراها است.

لزوم اجتناب از توصیه های غیرقانونی

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به رویکرد عادلانه و ضروری در ارائه خدمات در نقاط مختلف شهر، سعی در شناسایی مشکلات، معضلات و آسیب های شهرداری و همچنین چاره اندیشی مناسب داشت. رسیدگی به آنها، جلوگیری از هرگونه نگرش و اقدام سیاسی، توجه به قومیت و بومی، بهداشت در خدمت رسانی به مردم و ارتقای سطح سلامت اداری در شهرداری ها و … ضروری است.

حجت الاسلام شاهروحی با تاکید بر پرهیز از پیشنهادهای غیرقانونی در شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: در عین حال این نهادها باید به تعهدات خود عمل کنند. شوراها و شهرداری ها با علم به اینکه در شهر در چنین وضعیتی قرار دارند، آگاهانه این مسئولیت را پذیرفتند و دست به اصلاحات و تحولات در شهر زدند.

وی گفت: به جایی رسیده ایم که در چند مرحله شورا و شهرداری چند صد نیروی اضافی به شهرداری ها واگذار می شود. این امر مطلوبی نیست و همه دست اندرکاران در برابر خدا و مردم پاسخگو هستند. “

وضعیت توسعه خرم آباد خوب نیست

سخنگوی ولی فقیه در لرستان گفت: علیرغم تلاش های صورت گرفته وضعیت شهر ما خوب نیست و شما بارها در شورا به این موضوع اذعان داشتید و وضعیت برخی شهرستان های استان تقریبا بهتر از این است. قبل از.” وضعیت خرم آباد، آبادی در خرم باید تغییر کند.

حجت‌الاسلام شاهروحی بر لزوم آسفالت‌سازی سرسبز، خیابان‌ها و کوچه‌ها، بهسازی شهر، حفظ مناطق حاشیه‌نشینی، گرفتن شماره درخت، پرداخت حقوق معوق کارکنان و کارکنان شهرداری و در این راستا اقدامات علمی، کارشناسی و اداری برای رفع این موضوعات تاکید کرد. آیا ساکنان انتظار دارند بدانند در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در حوزه های عمرانی، فرهنگی، هنری و اجتماعی شهر چه می شود؟

وی گفت: گمرک و شوراها نباید به شهرداری تحمیل شود، این پدیده منفی باید در همه ادارات و شهرداری های ما خاتمه یابد.

خرم آباد چندین دهه با مراکز استان های همجوار فاصله دارد

نماینده ولی فقیه در لرستان بر لزوم همکاری مردم با شهرداری ها، پرداخت عوارض شهرداری توسط سازمان ها و و گفت: موضوع شفافیت و سلامت اداری در شهرداری ها و شوراها باید مورد توجه مردم قرار گیرد. فعالیت مدنی روشن ، چندین دهه دورتر از مراکز استان های همجوار باید توسط شهرداری و شورا این فاصله کم شود و در این زمینه برنامه هایی را اعلام کنند.

حجت‌الاسلام شاهروحی درباره پرداخت‌های غیرعادی در شهرداری‌ها و شوراها گفت: پرداخت‌ها باید شفاف باشد تا به جایگاه و پس‌انداز اعضا لطمه وارد نشود.

این شوراها فرهنگ فرهنگی و اجتماعی، هنری، اجتماعی و ابراز وجود را ترویج می کنند.

وضعیت برج های “دوقلو” نگران کننده است

سخنگوی مقام معظم رهبری در لرستان وضعیت برج های دوقلو را نگران کننده دانست.

وی با اشاره به افزایش پرداختی های شهرداری گفت: باید منطقی و منطقی باشد چرا که مردم نسبت به آن انتقاد و دغدغه دارند.

سخنگوی ولی فقیه در لرستان نیز از نظافت برخی مناطق این شهرستان انتقاد کرد.

دکمه بازگشت به بالا