عمومی

امام حسین (ع) و هدف ایشان را باید درست شناخت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، خجت الاسلام محمد مصدق کهنسال عصر جمعه در دسته عزاداران در مسجد زینبیه اعظم زنجان ضمن تسلیت ایام سوگواری به عموم شیعیان و ابلاغ سلام آیت الله رئیسی به مردم زنجان گفت: رئیس جمهور دیروز در دیدارمان فرمودند که دلم در زنجان است و صمیمانه ترین سلام های من را به شما ابلاغ می کنم. درود بر مردم زنجان.

معاون اول KMDB ماه محرم را ماه بسیار خوبی دانست و افزود: عزاداران بی صبرانه منتظر این ماه بودند و بچه ها نیز مشتاق ورود به محرم بودند.

مصدیق با یادآوری اینکه همه دنیا منتظر فرا رسیدن ماه محرم هستند، تصریح کرد: چون محرم مهمان ویژه ای دارد و او کسی نیست جز امام حسین.آ) و عزاداران سرور آن حضرت هستند.

امام حسین (ر.آ) وجه تمایز او با سایر انبیا و امامان را باید در زیارت کربلا جستجو کرد، وی ادامه داد: همه اسماء و صفات الهی در امام حسین(ع) است.آ) هیچ پیامبری در این امر علم واقعی به مقام سیدالشهدا نرسیده است.

مصدق گفت: همه منتظر امام حسین بودند.آ) پیامبران برای امام حسین (ع)آ) گریه کرد و گفت: اگر نگیریم امام حسین (ع)آ) باید بدانیم که هم در زندگی روزمره و هم در اهدافی که برای خدمت به امام حسین (ع) داریم متفاوت هستیم.آ) و ما نمی توانیم به دین خدا برسیم.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: امام حسین (ع)آ) و هدف آنها را به درستی می دانست; زیرا اگر آن حضرت را درست درک کنیم، تحولاتی در زندگی ما به وجود می آید.

مصدق گفت ما باید از این جلسات بهره ببریم کافی اما نه علاقه ظاهری، فرمود: «اگر درک ما از امام حسین (ع)آ) و اگر اهداف آن حضرت ظاهری باشد کمکی نمی کند، پس علم به گونه ای باشد که با امام حسین(ع) گام بردارد.آ) بیایید به جلو حرکت کنیم و این دانش می تواند زندگی ما را تغییر دهد.

وی خاطرنشان کرد: یادآوری این نکته که باید از هر محفلی برای شهدا برنامه ای برای زندگی خود ترسیم کنیم. چون این برنامه می تواند مسیر زندگی ما را مشخص کند، افزود: تاثیر جلسات امام حسین (ع) استآ) مسیر زندگی را تغییر می دهد، اما به شرطی که شناختی از شهدا داشته باشیمآ) اگر سطحی باشد منحرف می شویم.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: کوفیان 12 هزار نامه به امام نوشتند و گفتند ما از شما حمایت می کنیم اما پس از چند روز مسلم را تنها گذاشتند.

با تاکید بر اینکه آنچه ما را به هدف می رساند، معرفت واقعی امام حسین (علیه السلام) است و می تواند به مردم در مسیر زندگی کمک کند و آنها را راهنمایی کند: «مهمترین هدف امام حسین (علیه السلام) است. ) دین خدا از روز عاشورا زنده شد.

وی با بیان اینکه مجالس امام حسین (علیه السلام) نه برای ایجاد بدعت، بلکه برای احیای دین خدا باید برگزار شود، گفت: متأسفانه گاهی اوقات به نام امام حسین (علیه السلام) و جماعت اقامه می شود. ” زیرا برنامه های این اجتماعات اتاق فکر دشمن است، لذا جوانان باید مراقب این موضوع باشند.

معاون اول قوه قضائیه در این زیارت اباعبدالله الحسین(ع) به مراسم عزاداری اهل بیت در زنجان و ارادت مردم پرداخت.آ) وی گفت: زنجان را به حق مقام معظم رهبری پایتخت شور و درایت حسینی نامیدند.

معاون اول KMDB در گفتگو با جوانان با تشکر از خداوند برای کسانی که در راه اهل بیت هستند: «گاهی نوحه می آید، وقتی سینه می زنی، با عباس می رقصیم، تو. شما اشتباه می کنید، شما حاکمان عباس هستید، عباس نمی خواهد حاکم باشد، عباس می خواهد از سرزمین مقدس محافظت کند.

مصدق از گل آرایی ماشین به نام حضرت قاسم انتقاد کرد.آ) وی: جوانان عزیز از توهم برحذر باشید. ولی مناسب است عروسی در روز عاشورا باشد.

وی با قدردانی از اینکه کمیته های ریشه دار زیادی در زنجان داریم که این نعمت بزرگی است، گفت: توصیه من به جوانان این است که به والدین خود احترام بگذارند و والدین باید مراقب فرزندان خود باشند و به آنها فرصت بیشتری برای حضور بدهند. . برای ارائه در چنین جلساتی.

مصدق، معاون اول قوه قضائیه حسینی اعظم زنجان و برنامه های عزاداری هیئت نمایندگی طرالله هم آنجا بود.

دکمه بازگشت به بالا